תלמידי החמ"ד - עושים סרטים

באירוע חגיגי בסינמטק ירושלים הוכתרו הסרטים הזוכים בכנס "יצירה צעירה" ה-18 של מגמות התקשורת והקולנוע בחמ"ד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' באדר תשע"ה

תלמידי החמ"ד - עושים סרטים-ערוץ 7
הטקס בסינמטק
צילום: חמ"ד
באירוע חגיגי שנערך בשבוע שעבר בסינמטק ירושלים, הוכתרו הסרטים הזוכים בכנס "יצירה צעירה" ה-18 של מגמות התקשורת והקולנוע בחמ"ד. 

בתחילת הכנס האזינו התלמידים לשיחה מפי בוגרי מגמת התקשורת של החמ"ד העובדים כיום בתחום: נדב נווה מצוות "אנדרוס" ועמיחי חסון וחיים אביחיל - תסריטאים ב"הוט", בוגרי ישיבת קרית הרצוג. 

לאחר מכן הוענקו הפרסים לזוכים במקומות הראשונים. בסיום נהנו התלמידים מהרצאה מרתקת מפי עיתונאי התוכנית "עובדה", איתי אנגל, על סרטיו מאזורי מלחמה שונים בעולם. 

במהלך הטקס נודע על פטירתו של אורי אורבך ז''ל שהיה מפורצי הדרך לתקשורת בקרב הציבור הדתי לאומי וקרא לנוער לעסוק בתחום ואף סייע באופן אישי לקבלת פרסים והכרה בתחרויות תסריט של מגמת התקשורת בחמ"ד. 

במקום הראשון לסרט העלילתי וגם בפרס תלמידי מגמות התקשורת שצפו בו ב-4 הקרנות מוקדמות שהתקיימו בסינמטק ירושלים ותל אביב, זכה הסרט "חצות", של תלמידי מכללת הרצוג, גוש עציון וישיבת קרית הרצוג בני ברק. הסרט הומוריסטי ועוסק בבני נוער הנוהגים ברכב מספר דקות לפני תום "תקופת המלווה" שלהם.

הפרסים ניתנו על ידי בית הספר לקולנוע "מעלה" ומעניק הפרס היה הרב מרדכי ורדי-ראש מסלול תסריטאות בבית הספר, וכן ד"ר צוריאל ראשי, ראש מסלול תקשורת במכללת הרצוג. 

במקום הראשון לסרט דוקומנטרי, זכה הסרט "מסע אחר" של ישיבת אמי"ת פתח תקווה. סרט מרגש על מסעה של כיתת תקשורת עם תלמידי הכיתות הרגילות לפולין, על החששות, החוויות והתובנות במסע הזה.

רשימת הזוכים המלאה:

פרס ראשון לסרט העלילתי- "חצות" של מכללת הרצוג בגוש עציון וישיבת קרית הרצוג בבני ברק.

מקום שני לסרט העלילתי- "בתוך עצמי" של אולפנת עפרה.

פרס ראשון לסרט התיעודי- "דיגיטל וויז'ין מסע אחר" של ישיבת אמי"ת כפר גנים בפתח תקוה.

מקום שני לסרט התיעודי- "סרט בנות" של אולפנת אוריה בגוש עציון.

מקום שלישי לסרט התיעודי- "לחזור מהתחלה" של התיכון למדעים ואמנויות נוה שרה הרצוג בבני ברק.

פרס השופטים לסרט "אלרגיה" של מכללת אורות ישראל באלקנה ותיכון הימלפרב בירושלים.

פרס לסרט החברתי ע''ש בילוי-ה מעוז - "אנשים של אוכל" של אולפנת "אמונה לאמנויות" בירושלים

פרס חביב הקהל- "חצות" של ישיבת קרית הרצוג בבני ברק ומכללת הרצוג בגוש עציון.

רויטל שטרן זיוון, המפקחת על לימודי תקשורת ואמנויות בחינוך הדתי וד“ר אברהם ליפשיץ - ראש מינהל החינוך הדתי ברכו את הזוכים ושיבחו את צוותי המורים על העבודה המדהימה שעשו עם תלמידי מגמת התקשורת של החמ"ד. 

לצפייה בסרטים לחצו כאן