כנס מנהלי "אשכולות"- פורום מרכזי סיור ותודעה ישראלית, התקיים הבוקר (שני) במרכז סיור ולימוד 'בשבילנו' בחריש.

הכנס נערך בהשתתפות מנהל האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך - הרב איתיאל בר לוי, מנכ"ל 'אשכולות' - צחי דיקשטיין, יו"ר "אשכולות" - אילן גאל-דור, מפקח המדרשות במשרד החינוך - ד"ר צביקה וחברי הנהלת האגף ועשרות מנהלי מרכזי אשכולות.

בפתיחת הכנס שעסק ברובו בהערכות לקראת אירועי וטיולי פסח באשכולות ברך מנכ"ל 'אשכולות' צחי דיקשטיין את הרב איתיאל עם כניסתו לתפקיד החדש, "אמנם הרב איתיאל, רק חודש בתפקיד אבל כבר מתחילים להרגיש ניצנים של יוזמות חדשות ופרויקטים ארציים חשובים. בשמי ובשם כל מרכזי אשכולות אני מאחל לרב איתיאל כי הצלחתו הצלחתנו לקידום התודעה והזהות הישראלית".

מנהל האגף לתרבות תורנית, הרב איתיאל בר לוי, התייחס לפעילות אשכולות ואמר, "עשייתכם הברוכה, ומאז כניסתי הרשמית לתפקיד מנהל האגף אני נחשף יומיום להשפעתכם בכל הארץ- אתם חוד החנית ואני שמח שאתם חלק ממשפחת האגף לתרבות תורנית של משרד החינוך, אתם הכוח הגדול שמוביל את המהפכה התודעתית".

הוא הוסיף כי "בימינו החינוך האיכותי והמשמעותי ביותר הוא החינוך הבלתי פורמאלי ובהרבה מקרים עבודתכם משמעותית אף יותר ממסגרות חינוך פורמאליות. נמשיך ללוות וליזום פרויקטים ארציים שיביאו בשורה לכולם, נמשיך לשתף פעולה ולהוביל לשינוי בתודעה ישראלית".

יו"ר אשכולות, אילן גאל-דור, אמר כי "המשימה של המרכזים באשכולות היא משמעותית פי כמה בימים אלו שבהם יש צורך בהעמקת התודעה היהודית. המערכה זקוקה לערכים ומסורת כהשלמה ללימוד בבית הספר. עבודה משותפת של כולנו תזכה את מדינת ישראל בדור עתיד משובח".