"אם השמאל ישלוט - יהיו נסיגות"

ח"כ זאב אלקין אמר בכנס ירושלים כי "הניסיון לטשטש פערים מדיניים ביטחוניים בין ימין לשמאל הוא אחיזת עיניים ותרגיל קבוע של השמאל".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ה

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין, השתתף הבוקר (שלישי) בכנס ירושלים.

במהלך פאנל בנושא תגובה ישראלית להכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית אמר ח"כ אלקין, כי "הניסיון לטשטש פערים מדיניים ביטחוניים בין ימין לשמאל במערכת הבחירות הוא אחיזת עיניים ותרגיל קבוע של השמאל".

"פעמיים ב-20 השנים האחרונות השמאל עלה כאן לשלטון, ב-1992 וב-1999, פעמיים תוך קמפיין כלכלי-חברתי וטשטוש הבדלים מדיניים, ופעמיים מיד זרק הצידה את הנושא הכלכלי-חברתי ופנה לדרך של נסיגות: הסכם אוסלו והצעות של ברק בקמפ דויד וטאבה. כולם מבינים היום שאם יהיה כאן ראש ממשלה מהשמאל, עם הנשיא האמריקאי הנוכחי ואבו מאזן, זה ייגמר בנסיגות וצעדים חד צדדיים".

אלקין הדגיש כי "אנחנו צריכים להחליף מתודולוגית את דיסקט המחשבה שלנו. כל הזמן דנים אצלנו מה יקרה ואחר כך איך נגיב. עלינו לפעול הפוך, להודיע מראש מה תהיה תגובתינו כדי שהעולם ידע מה תהיה התגובה, כדי שהפלסטינים ידעו מה התגובה וכדי שירד הלחץ הבינלאומי ושיקולי המחיר שמנחים אותנו עד כה. אדחוף לכך גם לאחר הבחירות". 

בעניין הרש"פ אמר אלקין כי אלה שחשבו שהרש"פ זה נכס כדי לא לטפל בבעיות הפנימיות שלהם "צריכים לעשות חשיבה מחדש. כשהרש"פ מפרה את הסכם אוסלו ומנהלת נגדנו מלחמה בין-לאומית והעולם שהבטיח להיות ערב להסכם מעודד אותם, ישראל צריכה לשאול עצמה האם היא עדיין מחוייבת להסכם הזה? הגיע הזמן להיפטר מהאקסיומה הזו שצריך לשמור על הרש"פ שלא תתפרק, אם היא רוצה, שתתפרק. אני נדהמתי בשנים האחרונות לגלות עד כמה התפיסה הזאת של קידוש מעמד הרשות הפלסטינית התקבע בממסד הביטחוני הישראלי, עד כדי כך שאלוף פיקוד המרכז דהיום בתפקידו הקודם כמפקד ביו"ש הרגיש את עצמו חופשי לצאת בביקורת פומבית נגד הקונגרס האמריקאי שהעניש את הפלסטינים על צעדים חד צדדיים בהקפאה זמנית של כספי הסיוע. זאת תפיסה מוטעית שהשתרשה בממסד הביטחוני בעשרים השנים האחרונות בגלל הפוליטיקאים ועכשיו תפקידנו כפוליטיקאים לשנות את זה חזרה".

לסיכום אמר אלקין "מדינת ישראל צריכה לשים על השולחן את הדברים מראש - כשהרש"פ שוברת את הכלים גם אנחנו נשבור את הכלים. צריך ללכת לדרך אחרת, לא לשימור הרש"פ וקידוש מעמדה, אלא להגנה על האינטרסים שלנו".