הדרת נשים - גם בקמפיינים רפואיים

בהסתדרות הרפואית טוענים כי נתקלו בתופעה של הדרת נשים כשקיבלו סירוב להעלאת שלטי חוצות בירושלים עם תמונות של נשות רפואה.

חיים לב - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ה

קמפיין ההסתדרות הרפואית
קמפיין ההסתדרות הרפואית
צילום: סטודיו ברנשטיין

לאחרונה עלתה ההסתדרות הרפואית בקמפיין ארצי להצלת הרפואה הציבורית.

במסגרת הקמפיין הוצג שילוט ברחבי הארץ עם מספר מסרים. בהסתדרות הרפואית טוענים כי הם נתקלו בתופעה של הדרת נשים כשקיבלו סירוב להעלאת שלטי חוצות בירושלים.

"לצערנו, בירושלים סורבה ההסתדרות הרפואית במסגרת בקשתה להציג את השלטים עם תמונות נשים. ואכן בסופו של דבר נמנע מאיתנו להציג שלטים עם תמונות של נשות רפואה וקשישות", טענו.

עוד סיפרו כי "את ההודעה על כך שלא ניתן להציג תמונות נשים בירושלים קיבלנו מחברת השילוט, בטענה שהעירייה בכבודה ובעצמה- אינה מאפשרת זאת. העירייה מכחישה. בסופו של דבר, איננו יודעים מי נתן את ההוראה - אך נותרנו מסורבים"

ד"ר ליאוניד אידלמן יו"ר ההסתדרות הרפואית אמר בתגובה כי "חיסכון בבריאות על גבם של החולים , שאפיין את כל הממשלות ב20 השנים האחרונות ,חייב להיפסק. חייבים לשנות את סדר העדיפויות. במידה שהשקעה מוגברת בבריאות לא תיכלל בהסכמים הקואליציוניים, חולים יסבלו עוד יותר בחדרי המיון העמוסים, במיטות במסדרונות המחלקות הפנימיות, בתורים המתארכים לניתוח ובחיפוש אחר התרופות שאינן בסל.

"סבל זה הינו נחלת כל תושבי המדינה ומחיקת תמונות נשים חולות משלטי החוצות בירושלים לא משנה את העובדה שיש לדאוג גם לנשים", אמר.