בנימין נתניהו עם החיילים
בנימין נתניהו עם החיילים צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סייר היום (שלישי) בפיקוד הדרום, יחד עם שר הביטחון יעלון, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ואלוף פיקוד הדרום גדי אייזנקוט. במהלך הביקור קיבלו המשתתפים סקירה ביטחונית.

במהלך הביקור אמר נתניהו, "גם אחרי שהחמאס ספג את המכה הקשה ביותר בתולדותיו, אנחנו ממשיכים לעקוב אחר פעולותיו ואנחנו ערוכים לקראת כל התפתחות".

נתניהו הוסיף, "באתי הנה עם שר הביטחון כדי לקבל עדכון מצה"ל על ההיערכויות שלנו, ועל האפשרויות של פעולתנו בעתיד".

בדבריו הדגיש נתניהו את מעורבות איראן גם בזירת עזה, "צריך להבין שהחמאס והג'יהאד האסלאמי וכל ארגוני הטרור בעזה פועלים בתמיכה מלאה של איראן. איראן זאת מצהירה בגלוי על כוונתה להשמיד את מדינת ישראל".

ראש הממשלה התייחס לדיווחים על ההסכם המתגבש עם איראן, "לצערי, המידע שמגיע אליי בימים האחרונים מאשש הרבה מהחששות שלנו לגבי ההסכם המתגבש בין המעצמות לבין איראן. ההסכם הזה, אם אכן ייחתם, יאפשר לאיראן להפוך למדינת סף גרעינית. כלומר, בהסכמת המעצמות, איראן תקבל רישיון לפתח ייצור פצצות, וזאת מדינה שמצהירה בגלוי על כוונתה להחריב את מדינת ישראל".

לדבריו, "זהו הסכם רע שמסכן את עתידנו. חובתי כראש הממשלה לעשות כל מה שניתן כדי למנוע הסכם זה, ולכן אצא לוושינגטון כדי לדבר בפני הקונגרס האמריקני, כי הקונגרס האמריקני עשוי להיות הבלם האחרון לפני ההסכם של המעצמות ואיראן".