מאסר למנהל שהעלים מע"מ במיליוני שקלים

28 חודשי מאסר נגזרו על מנהל חברות שהורשע בשורה ארוכה של עבירות על חוק מע"מ, ביניהן הגשת דוחות כוזבים.

אורנית עצר , ו' באדר תשע"ה

כסף
כסף
דוברות המשטרה

מנהלן של שלוש חברות, נידון ל-28 חודשי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בשורה ארוכה של עבירות על חוק מע"מ, ביניהן הגשת דוחות כוזבים שלא כללו הכנסות של מיליוני שקלים.

ברשות המסים מציינים כי המשמעות הכספית של מעשי הנאשם הייתה התחמקות מתשלום מע"מ בסך כולל של כ-3.6 מיליון שקל. השופטת מיכל ברק נבו מבית משפט השלום בתל אביב, הטילה עליו, בנוסף למאסר מאחורי סורג ובריח גם קנס כספי בסך 120,000 ומאסר על תנאי. 

הנאשם ניהל לסירוגין שלוש חברות, שאינן פעילות כיום: האחת 'בוזי אינטרטיימנט בע"מ' שנרשמה במע"מ כעוסקת בענף קלטות וידאו, השנייה 'רב סרט שיווק (1999) בע"מ', שנרשמה במע"מ כעוסקת בענייני קולנוע והאחרונה, 'אבטחה אר.אמ.אי בע"מ' – מתן שירותי אבטחה.

כתב האישום, שהוגש נגדו ייחס לנאשם ולחברות בניהולו, כאמור, שורה ארוכה של עבירות מע"מ כגון: ניכוי מס תשומות שלא כדין, הגשת דוחות כוזבים וגם אלו באיחור, אי תשלום המסים הגלומים בחשבוניות שהוציאו, הוצאת חשבוניות מס שלא כדין שסייעו לאחר להתחמק מתשלום מס ואי פתיחת תיק במע"מ לחברה שנתנה שירותי אבטחה.

לפי כתב האישום, הגם שהנאשם וחברת בוזי אינטרטיימנט בע"מ קיבלו בחודשים מרס ואפריל 2010 כספים והוציאו חשבוניות מס, בכלל זה חשבוניות מס התחשבנות לרשות הפלסטינית, בסך של למעלה מ-9,000,000 שקל, בדוח שהגישו באיחור למע"מ הם דיווחו על מחזור של אפס עסקאות ומס תשומות. הנאשם עשה זאת כבר בינואר 2009 בחברת רב סרט שווק (1999) בע"מ, גם כאן, הגם שקיבלו כספים והוציאו חשבוניות מס לחברה ברשות הפלסטינית בסך של כ-10.5 מיליון שקל בגין תיווך ומכירת מתכות, הם דיווחו ובאיחור לרשות המסים על אפס מחזור עסקאות ואפס לתשלום.   

עוד לפי כתב האישום, הוא וחברת בוזי אינטרטיימנט בע"מ הוציאו, שלא כדין, במקום אדם אחר שתי חשבוניות בסך של כ-2.3 מיליון שקל, מבלי שהיו מעורבים כלל בשירות שצוין בחשבונית שהתייחסה לתיווך בעסקת נפט וגז. הנאשמים לא דיווחו למע"מ של החשבוניות הללו ולא שילמו את המס הגלום בהן וזאת במטרה לסייע לאדם האחר להתחמק מתשלום המס.