הנשיא למנכ"ל אפל: מהווה השראה עבורנו

נשיא המדינה ארח במשכנו את מנכ"ל חברת 'אפל', טים קוק אשר הגיע לישראל בראש משלחת של החברה לקראת השקת משרדי החברה בהרצליה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באדר תשע"ה

ראובן ריבלין וטים קוק
ראובן ריבלין וטים קוק
צילום: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אירח היום (רביעי) במשכנו את מנכ"ל חברת אפל, טים קוק, שהגיע לישראל בראש משלחת של החברה לקראת השקת משרדי החברה החדשים בהרצליה.

בפתח הפגישה אמר הנשיא לקוק כי "זוהי זכות גדולה לארח אותך ואת הצוות המכובד המלווה אותך בביקורך פה בארץ. תרומתכם לאנושות חסרת תקדים. גם בתור אדם הנוהג לכתוב בעיקר בעט, ברור לי, כפי ששבים ומבהירים לי אנשי הצוות שלי ונכדיי, עד כמה גדול הנס שיצרתם".

הנשיא ברך את קוק על פתיחת מרכז הפעילות של החברה החדש בהרצליה וקיווה כי הוא יהווה מקור תעסוקה למגוון רחב באוכלוסייה בישראל, "חדשנות אמתית יכולה לצמוח רק במקומות בהם לכל אדם יש גישה לחינוך, ללא הבחנה בין דת, גזע, מין. נשמח ללמוד מהניסיון של 'אפל' בתחום החינוך בארה"ב, והנגשת טכנולוגיה חדשנית למגזרים מוחלשים".

הנשיא הדגיש עד כמה הוא גאה בעצם הגעתו של מר ג׳וני סרוג׳י, סגן הנשיא לתחום החומרה, ערבי ישראלי בן העיר חיפה כחלק מהמשלחת, "דמיין כיצד יראה העולם אם יהיו בו עוד חמישה 'ג׳וני סרוג׳ים'. אנו גאים בו ובהישגיו באותה המידה אם לא יותר".

קוק הודה לנשיא ואמר, "יש לנו הערכה עצומה לישראל לא רק כבת ברית של ארצות הברית אלא גם כזירת עסקים. המגוון של עובדינו הוא אחת הסיבות בגללן הגענו להישגים אליהם הגענו- העסקת אנשים באשר הם ללא קשר למוצא או לרקע שלהם. כשפועלים ממקום כזה אנחנו חוגגים את המגוון, נהנים מכל פניו".

קוק המשיך ואמר, "אדוני הנשיא, אני מעריך מאוד את פעילותך עבור זכויות אדם. אתה מהווה השראה עבורנו לעשות עבודה טובה יותר". 

השניים שוחחו ארוכות על מקומו של החינוך בקידום אוכלוסיות שונות ועל פעילותה הענפה של אפל עבור קידום החינוך באזורי קושי שונים ואף עסקו בשיתוף פעולה אפשרי לקידום שוויון הזדמנויות החינוך באזורים נדרשים ברחבי ישראל, "עלינו ללמוד מכם, כיצד לקדם את תלמידנו גם באזורים קשים יותר, כפי שעשיתם אתם בבתי ספר רבים בארצות הברית".

קוק סיפר על פעילותם בתחום החינוך למען הנגשת הכיתות באזורים שונים טכנולוגית, "אנחנו מאמינים גדולים בחינוך ואנחנו עובדים קשה על מנת לאפשר לילדים שנולדו לאזורים קשים יותר את סביבת הלימודים שתקדם אותם. בחרנו 120 בתי ספר ברחבי ארצות הברית שם אנחנו עובדים במרץ בכיתות לקידום הילדים ולהנגשת החינוך אליהם.

הרצון להשאיר עולם טוב יותר עבור הילדים והנכדים שלנו הוא המניע החזק ביותר ליצירת אנושות טובה יותר וההקשבה לך אדוני הנשיא, מדבר על אמונותיך, מעוררת השראה, אני מאוד מקווה שהיא תהדהד באזור כולו".