הנהלת תנועת אריאל לחניכים: לא "לשנורר"

"תפקידי תנועת הנוער הם בראש ובראשונה לחנך ועלינו לחנך לעצמאות ולא לקבצנות", מסביר המזכ"ל את ההחלטה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ה

כמידי שנה לקראת פורים, סניפים ברחבי הארץ מקיימים שוקי פורים המהווה הפניג לכלל החניכים ותושבי האזור. בסניפים רבים נהוג לבקש את הפרסים המחולקים בהפניג מחנויות ברחבי העיר מנהג המכונה "שנור".

לאחר דיונים שהתנהלו בנושא בצמרת תנועת הנוער אריאל בשנים האחרונות, יצאו השנה בהנהלת התנועה בקריאה לחניכים 'לא לשנורר' ולקנות את הפרסים באמצעות תכנון תקציבי נכון של שוק הפורים הסניפי.

"אם יוצרים תקציב לשוק הפורים ומתכננים את האירוע, אין שום סיבה שלא יהיה ניתן לקנות את הפרסים מההכנסות של דוכני האוכל או כרטיסי ההגרלה על הפרס הגדול", מסבירים בהנהלת התנועה. "השנורר אינה פעולה חינוכית. ההשפעה על הילדים היא לעיתים הרסנית, שכן היא מפתחת אצל השנורר את תרבות ה'מגיע לי'. בנוסף, לעיתים אף נגרם חילול שם שמיים, לא דרכנו בקיבוץ נדבות".

ראש תחום בנים ב"אריאל", דביר עמיאור, אומר כי "כבר לפני מספר שנים תנועת אריאל זיהתה והגדירה את תופעת השנורר כתופעה פסולה. בה אנו מרגילים את חניכינו לקבץ נדבות".

"בדיונים ובשיחות עם מחלקת ההדרכה של תנועת אריאל הונחו הקומונרים, הקומונריות וצוותי ההדרכה בסניפים להימנע לחלוטין מאסיפת כסף. בקשת עזרה בצעצועים לשוק פורים תתאפשר רק במידה שהרווחים יועברו לארגוני חסד. והדבר יובהר לסוחרים שיתרמו את הצעצועים", הוסיף.

מזכ"ל התנועה, יוסי ורדי, אמר כי "אני קורא לשאר תנועות הנוער להצטרף לקריאתנו לתקן מנהג מעוות. תפקידי תנועת הנוער הם בראש ובראשונה לחנך ועלינו לחנך לעצמאות ולא לקבצנות".

test770