אבי וורצמן
אבי וורצמןצילום: קובי ויצמן

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן מהבית היהודי, קורא לכל אנשי הציונות הדתית להתאחד סביב נפתלי בנט.

"כשמסתכלים על מכלול הסוגיות הלאומית, חברתיות, שמירה על עולם התורה ודת ומדינה, מבינים שהבית היהודי הוא הבית", אומר וורצמן, "בשנתיים האחרונות עבדנו לחיזוק עולם התורה, זו המפלגה היחידה שנלחמה על מסלול ישיבות ההסדר, הישיבות הגבוהות, וכל המוסדות האחרים, גם סייענו מאוד למוסדות התורה החרדים, פעלנו למען רשתות החינוך השונות כולל של חסידות חב"ד".

"מי שלא רואה את המכלול של הקטע היהודי-תורני, כלכלי ולאומי מפספס. היו כאן שנים עשר חברי כנסת שמסרו את נפשם לטובת התורה, הכלכלה וההתיישבות", מציין וורצמן.

לדבריו מי שחושב שבגלל טעות כזאת או אחרת צריך להצביע למפלגה אחרת, טועה בגדול, "כולנו עושים שגיאות כולל אני, אבל כדי שביבי ירכיב ממשלה איתנו - הבית היהודי צריך להיות גדול, אחרת ביבי ילך לכיוונים של אחדות או שמאלה.

"אצלנו כולם מאמינים בעם ישראל ותורת ישראל, כולל איילת שקד וינון מגל, את זה אין בליכוד, ב'יחד' או ב'יש עתיד'. תסתכלו מי נמצא שם בנבחרת, והאם אלה הנציגים שאתה רוצים בכנסת".

לדבריו אנשי הבית היהודי מחוברים ללב הציבור הדתי-לאומי. ''תסתכלו על התמונה הכוללת ולא על סעיף ספציפי. לא יכול להיות שאת כל התמונה הכוללת לא יראו בגלל דבר אחד או טעות שנעשתה", מוסיף וורצמן.

וורצמן מזהיר כי ללא מפלגה גדולה, תקום ממשלה מסוכנת לעם ישראל. "אני מזכיר לכולם איך אנשים היו גאים לראות את נפתלי בנט ב'צוק איתן', או ב-CNN עם המטבע מארץ ישראל. אף פעם לא היינו במקום הזה, אף אחד לא ספר אותנו עד היום.

''נפתלי בנט יוצא בשבוע הבא לוועידת אייפאק, תראו איזו השפעה יש לציונות הדתית על הדברים הכי משמעותיים, יש כאן שינוי עצום בהשפעה של הציונות הדתית. אז האם אנחנו ממשיכים או שאומרים 'טוב, בוא נתחיל להתווכח על סעיף כזה או אחר'. אחר כך נשאל למה נתניהו פנה ללבני או לבוז'י, וזאת הבחירה האם אתם מאמינים בערכים של הציונות הדתית או חלילה שתקום פה ממשלה אחדות עם אנשי השמאל שתוביל לאסון".