השר פירון
השר פירון פלאש 90

מועמדת מפלגת כולנו, ד"ר יפעת שאש-ביטון, תוקפת את שר החינוך לשעבר, שי פירון.

"הוא נכנס למשרד החינוך עם חיוך גדול אך מעבר לכך לא הצליח לחבר את הדברים והרעיונות לרמת השטח", כתבה שאש-ביטון בדף הפייסבוק שלה, "ואם לדייק - כמעט בכל רעיון שהביא הוא החטיא את המטרה כשהגיע לרמת הביצוע. מהדורות חדשות נפתחו כל יום עם הכרזה על רפורמה אחרת- במציאות הכל נתקע. יש עתיד? אולי רק בכתבות שפורסמו".

"במשך שנה ושמונה חודשים טלטל את המערכת חדשות לבקרים כל פעם 'עם שיר חדש בלב', התיש את חדרי המורים וכל זה למה? לא ברור! אולי כדי לעשות מהר מהר אך בסופו של יום 'תפסת מרובה- לא תפסת' ומי שמשלם את המחיר הם המורים והתלמידים.

פירון החליט להכניס למערכת החינוך את רעיון ה'למידה משמעותית' כאילו כל מה שהיה כאן עד כה לא היה משמעותי. כל זאת מבלי לקחת אחריות ולעשות משהו אמיתי שנבנה עם ומתוך השטח".

שאשא-ביטון המשיכה ותקפה את פירון שהצהיר על ביטול הפסיכומטרי "אך נחשו מה, למי בוטל הפסיכומטרי?! לתלמידים עם הבגרות האיכותית של 4 ו- 5 יחידות, אותם אלה שיכולים לעמוד בה בכבוד והצלחה ואף להשתלב עם הבגרות שלהם בחלק מהפקולטות גם ללא פסיכומטרי. זה צמצום פערים?! אם פירון התכוונת לעודד תלמידים לעשות בגרות איכותית אז צריך להתחיל במערך של מתן הזדמנות שווה לכולם. המשכת בהכרזות והחלטת לצמצם בגרויות אך בפועל הגברת את הנטל במקום לשנות את השיטה".

"ובנוסף לכל זאת שכחת שתהליכים משמעותיים בהתאמת ההוראה יש להתחיל במקביל להכשרת המורים. הם המורים העתידים להשתלב במערכת. הגיע הזמן לייצב את המערכת ולחזק את הצוותים, ליישם את התהליכים להתאמת המערכת למאה ה-21 יחד עם השטח ומתוך השטח ולא על ידי הנחתות חוזרות ונשנות של מדיניות מנותקת והכרזה על רפורמות בתקשורת".

לסיום כתבה, "די לטלטול המערכת, זה הזמן לחזק אותה, לייצב אותה ויחד עם הכוחות הפועלים להצעיד אותה קדימה, בשטח, ולא רק בתקשורת".