עם מי ילך נתניהו? שקד ובנט
עם מי ילך נתניהו? שקד ובנטצילום: הדס פרוש. פלאש 90

הכתב הפוליטי של קול ישראל, יואב קרקובסקי, סבור כי יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט הוא המנצח הגדול של העימות הטלויזיוני אמש בערוץ השני.

"המנצח הגדול הוא נפתלי בנט האיש שעמד במוקד המתקפות של כולם, רצה להיות במוקד המתקפות של כולם וידע להתמודד עם כולם", אמר קרקובסקי, "יורה על כולם וחוטף מכולם", הוסיף הפרשן חנן קריסטל.

בתוך כך, הסקר השבועי בעריכת מכון רפי סמית' לרשת ב' מלמד כי "המחנה הציוני" זוכה ל-23 מנדטים - מנדט אחד יותר מ"הליכוד". הרשימה המשותפת של המפלגות הערביות מתחזקת ל-13 מנדטים, ומפלגת יש עתיד מתחזקת מ-10 ל-12. גם הבית היהודי מקבלת 12 מנדטים.

מפלגת "יחד" בראשות אלי ישי מתנדנדת סביב אחוז החסימה ולא ברור אם תוכל להגיע לכ-130,000 אלף קולות (אומדן משוער בהנחה שאחוז ההצבעה יהיה דומה לבחירות האחרונות) שמשמעו בפועל היא ש-1 מכל 25 בוחרים יצביע בפועל למפלגה זו.

אחוז הנשאלים שטרם החליטו עומד כיום על כ-15%, נתון המצביע על כך שקצת יותר משבועיים לפני הבחירות כמעט לאחד מכל שבעה עדיין לא ברור למי יצביע.

מבין המפלגות הנוספות שמתמודדות בולטת יותר "עלה ירוק" שמקבלת כאחוז אחד מהקולות ("שווה" בערך למנדט) ולא עוברת את אחוז החסימה העומד על 3.25% כמנדט.

42% מן הנסקרים תומכים בנאומו הצפוי של ראש הממשלה בקונגרס ו-37% מתנגדים. עוד עולה מן הסקר כי רוב גדול מאוד מהנשאלים רואה בליכוד האחראי העיקרי למשבר הדיור, ורק 13% רואים בשר האוצר לשעבר יאיר לפיד אחראי עיקרי למשבר.