יעלון: עם איראן אסור לנהוג בסלחנות

"מדינה סוררת וחסרת מעצורים שכזו, אסור לאפשר לה להמשיך בפיתוחו של נשק גרעיני", התייחס הערב יעלון למו"מ בנושא הגרעין האיראני.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב באדר תשע"ה

יעלון: עם איראן אסור לנהוג בסלחנות-ערוץ 7
משה (בוגי) יעלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס הערב (שלישי) בטקס סיום קורס חובלים לאיום הגרעין האיראני.

"גם בשעה זו ישנם סביב מדינת ישראל, לאורך גבולותיה והרחק מהם, מדינות, ישויות וארגונים ששמו להם למטרה לפגוע בנו רק משום מי שאנחנו", אמר יעלון.

"הם אינם בוחלים באמצעים וביכולות, בכל עת ובכל מקום - טילים, טרור ורקטות - ורק מערכת ביטחון חזקה ואיכותית, שצה"ל בראשה וחיל הים הוא חלק מרכזי בה – מרתיעים אותם מלבצע את תכניותיהם", ציין שר הביטחון.

יעלון הדגיש כי איראן עומדת במרכז הטרור הים תיכוני, "במזרח תיכון סוער וגועש, שחוסר היציבות בו מטלטל מדינות ומוביל לשינוי שאיננו יכולים לחזות את סופו, ניצבת איראן. מדינת טרור התומכת בטרור, שמעורבת בכל סכסוך באזור ושאיפותיה להגמוניה מלוות בפעילות חתרנית סביבנו וכלפינו".

לדבריו, "מדינה שכזו, שמאיימת על שלום העולם המערבי וחותרת תחת אינטרסים שלו, חייבת להיעצר. עם מדינה כזו אסור לנהוג בסלחנות וללכת כסומא אחר שקריה והונאותיה".

"מדינה סוררת וחסרת מעצורים שכזו, אסור לאפשר לה להמשיך בפיתוחו של נשק גרעיני שיאיים על שלום המזרח התיכון והעולם כולו, וחובתו המוסרית של המערב בימים גורליים אלו היא לבלום אותה", הדגיש יעלון.