טורקיש איירליינס. מחרימים
טורקיש איירליינס. מחרימיםצילום: פלאש 90

מטוס של חברת "טורקיש איירליינס" החליק הבוקר (רביעי) על מסלול הנחיתה בנמל התעופה בקטמנדו ונחת על גחונו.

הנוסעים נאלצו לוותר על המדרגות ולצאת מהמטוס באמצעות מגלשות החירום.  אחת מהנוסעים בטיסה הייתה חגית אמסטר, שבשיחה עם חדשות 2 סיפרה על הנחיתה המבהילה.

"היינו צריכים לנחות ואז הודיעו לנו שאי אפשר", סיפרה חגית. "המטוס עשה סיבובים באוויר חצי שעה ואז היה צריך להיכנס למצב של נחיתה, אבל פתאום המטוס התחיל לקפוץ והיו רעשים. התחילו ליפול דברים בתוך המטוס, קצת כמו שרואים בסרטים, ואז היה שקט".

"ישבתי ליד הכנף השמאלית וראיתי שהיא תקועה בתוך האדמה", הוסיפה חגית. "חשבתי שנתקענו על הר וראיתי שמתחיל לצאת עשן לבן מהמנוע". לדברי חגית, הנוסעים לא נהגו בהיסטריה ונעמדו בשקט לקראת הירידה מהמטוס.

"לא ידענו מה לעשות, היינו תקועים בתוך המטוס ואף אחד לא אומר לנו מה קרה ואיפה אנחנו", שחזרה. "היה מאוד לא נעים ובהמשך פשוט פתחו את המגלשות ויצאנו בהן". בנחיתה המסוכנת נפגע אחד הנוסעים באורח קל.

בדיווח נאמר כי צוות הטייסים שהטיס את מטוס האירבאס A330 החטיא את מסלול הנחיתה, ככל הנראה בשל תנאי מזג האוויר הקשים שכללו ערפל כבד בנמל התעופה של בירת נפאל.

אחד הנוסעים הישראלים שהיו על הסיפון תיעד את הפינוי ואת החילוץ מהמטוס הפגוע לעבר האוטובוסים שהמתינו על מסלול ההסעה הצמוד. בתיעוד האירוע נשמע אחד הנוסעים הישראלים המום: "אלוהים ישמור, ה' שמע ישראל, לא ייאמן".