שי פירון: בדימיוני לפיד ראש ממשלה

בבחירות הבאות אם העבודה שאנחנו עושים עכשיו תימשך, יאיר לפיד יהיה מועמד לגיטימי, משמעותי ורציני לראשות הממשלה, משוכנע הרב פירון.

עוזי ברוך , י"ד באדר תשע"ה

שר החינוך הרב שי פירון
שר החינוך הרב שי פירון
פלאש 90

שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, התראיין לתוכנית "פרלמנט שישי" אשר תשודר מחר ברדיו תל אביב.

פירון אמר "אם אתה מדבר על דמיונות, אז בדמיוני אני גם רואה את יאיר לפיד ראש ממשלה".

כשנשאל על ידי המראיין רועי כ"ץ על המועד השיב פירון, "ב- 18 לחודש אני אומר לך. לא בגלל שאני מכחיש עכשיו. אני כל כך למדתי... שני דברים: האחד למדתי לא לומר דברים שאני אצטרך אחר כך להסביר אותם..."

בדמיוני ארוך הטווח... אני בטוח שבלי קשר לשאלה 'מה יקרה בבחירות האלה', בבחירות הבאות, אם העבודה המאד מאד מאורגנת ומסודרת שאנחנו עושים עכשיו תימשך, יאיר לפיד יהיה מועמד לגיטימי, משמעותי ורציני לראשות הממשלה".

בהמשך הראיון אמר "אני לא אומר שכרגע המצב הוא מדהים, אני לא אומר שאני לא מוטרד מהקמפיין שהמחנה הציוני עושה, אני לא אומר שאני לא מוטרד מהעובדה שהייתה להם ממש הזדמנות אדירה לעשות פה מהפך...אבל זה לא הזמן עכשיו, עכשיו צריך לעשות הכל כדי למקסם את היכולות, והמטרה להביא שלטון חדש איננה מטרה פרסונאלית, היא מטרה של דרך ושל מהות, וצריך לעשות את המקסימום. בישראל החשבונות עם הסכינים נעשים תמיד, אז למה עכשיו?"

"מה שמאד מאכזב אותי זו העובדה שבמערכת הבחירות הזאת לא נשמעת שום אמירה רצינית ומשמעותית. אני מצר על כך שמערכת הבחירות הולכת כל הזמן לאישי ולצהוב בחלק גדול מהמקרים. אני מצר על כך שמתעסקים בנשים ובני זוג ובתים ועוד...".

פירון הוסיף "אני חושב שסדר היום של הבחירות האלו הוא פשוט כשל חברתי משום שבמדינת ישראל היום מעבר לכל הדברים עומדת שאלה אחת, לא מדברים עליה: השאלה היא האם נמשיך להיות חברה מגזרית שבה כל אדם שנבחר תפקידו זה לדאוג רק למי ששלח אותו לכנסת ותפקידה של ממשלת ישראל זה להיות סך הכל ועד הבית, שתדאג שהרחובות יהיו נקיים והסביבה תהיה בטוחה, או הגיעה העת לממש את החזון של בן גוריון ולהקים את מדינת ישראל(..)".