היועצת "ניפחה" ושיקרה?

האם יועצת התקשורת של הרשימה הערבית "ניפחה" את האירוע ברמת גן והפיצה בתקשורת סיפור לא נכון?

ניר הר זהב , י"ד באדר תשע"ה

חנין זועבי
חנין זועבי
צילום: דוד ועקנין, פלאש 90

יועצת התקשורת של הרשימה הערבית המשותפת, אמילי מואטי, הופיעה בימים האחרונים באולפני הטלוויזיה ושחזרה את האירוע בו לטענתה הותקפה על ידי תומכיו של ברוך מרזל.

היא סיפרה כי היא ירדה מחוץ לאולם כדי לברר את שלומה של חברת הכנסת חנין זועבי, כשלפתע אדם צעק לעברה והלם בה במוט ברזל.

סרטון שצולם ואותר מגלה כי מואטי עצמה התגרתה בפעילים, ובניגוד לדבריה לא הלמו בה במוט ברזל אלא הניפו לעברה דגל ישראל ותו לא.

אמנם בסרטון ניתן לשמוע שפעילי הימין מקללים את מועטי ואף מניפים לעברה דגל, אך בסרטון נראית מואטי עומדת מאחורי השוטרים ולא ניתן להבחין בפגיעה בה שהצדיקה טיפול בבית חולים, כפי טענתה.

פעיל הימין עופר גולן שנטען כי תקף את מואטי, אמר בתגובה לסרטון כי "מתברר שהטענות שלי במשך כל היממה האחרונה היו נכונות ומואטי מכרה שקרים לתקשורת, היא רצה מאולפן לאולפן וסיפרה על התקיפה הכל כך חמורה שעברה אלא שמסתבר שלא מדובר באירוע של תקיפה חמורה אלא בפרובוקציה שיזמה מואטי".

עורך הדין איתמר בן גביר המייצג את גולן אמר כי "יש לשלוח את מואטי לשחק בתאטרון. כאשר ראיתי את הסרטון הבנתי שמרשי צדק לאורך כל הדרך כאשר טען שלא תקף את מואטי ושהיא עצמה יצרה את הפרובוקציה.

''נכון - יש שם קללות לא ראויות ואני חושב שלא נכון היה לקלל אותה בצורה כזאת, אך בין הקללות לבין הטענה כי היא עברה תקיפה חמורה מאוד, המצריכה אשפוז בבית חולים יש מרחק רב, ונדמה שיועצת התקשורת מואטי למדה מהבוסים שלה והפנימה את תרבות השקר והדרמה".