'הפלס' מבהיר: אין מו"מ עם שום מפלגה

על רקע הדיווחים לפיהם ה'פלג הירושלמי' מנהל מגעים עם ש"ס מבהירים ב'הפלס': "הכל שמועות. לא מתנהל מו"מ עם אף אחד"

חיים לב - ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ה

הרב שמואל אוירבך
הרב שמואל אוירבך
צילום: פלאש 90

אנשי הרב אוירבאך הודפים את השמועות: על רקע הדיווחים לפיהם ה'פלג הירושלמי' מנהל מגעים עם ש"ס הודפים בעיתון הבית 'הפלס' את השמועות מבהירים כי לדיווחים אין שחר.

"בניגוד לגל השמועות. לא מתנהל כל משא ומתן עם מפלגות למיניהן", לשון ההודעה.

אתמול דיווחו עיתונאים חרדים כי מפלגת ש"ס מצויה בשבוע האחרון במגעים מול אנשי הרב אוירבאך במטרה להוביל לגיבוש מסמך הבנות בין הצדדים ולתמיכה בה.

עיתונאי 'משפחה' יוסי אליטוב צייץ בטוויטר וכתב כי מדובר בטלטלה במונחים פנים חרדיים. "מסתמן שב-48 שעות הקרובות יתגבש מסמך הבנות בין ש"ס לפלג הירושלמי של הרכ אויערבך שיוביל את תומכיו להצביע לש"ס".

עיתונאי חרדי נוסף המצוי בנבכי העניינים סיפר לערוץ 7 כי גם אם המגעים יבשילו לכלל הכרעה, אין מדובר בהכרח ביישור קווים אידיאולוגים בסוגיית הגיוס, שכן בני הציבור הספרדי מתייצבים לצו ראשון בלשכת הגיוס, אלא משום הצבעת מחאה וכדי שלא להכניס את המנדט השביעי ליהדות התורה שלטענת אנשי הרב אוירבאך עסוקה ברדיפתם, ומנגד, מניעת איבוד קולות לחרדים ועליית כוחן של המפלגות הגדולות.

כעת, כאמור, הגיעה ההכחשה. כחלק מהיערכות אנשי הרב אוירבאך שכרו את אולם ארנה בקניון מלחה ליום ראשון הבא, בו תוכרז הנחיית הרב אוירבאך לאנשיו. בכינוס האמור צפויים להשתתף כל חסידי הרב אוירבאך מכל רחבי הארץ. לבקשת הרב אוירבאך, אף בחורי הישיבות המזוהות עמו ייטלו חלק בכינוס.

לאחר ההכחשה קיימת סבירות גבוהה כי הרב יורה להימנע בבחירות. ביהדות התורה תקפו בחריפות את התנהלות אנשי הרב אוירבאך וטענו כי הימנעות בבחירות משמעותה חוסר אחריות לעולם התורה.