עצורי בת עין שוחררו למעצר בית

5 נערים מבת עין שוחררו לאחר שבתי המשפט קיבלו את עמדת עו"ד של ארגון "חוננו" וקבעו כי אין מקום להחזיקם במעצר.

עדו בן פורת , י"ח באדר תשע"ה

בת עין
בת עין
ישי קרוב

חמישה נערים מבת עין שוחררו הערב (שני) למעצר בית על ידי בית משפט השלום ובית המשפט המחוזי לאחר שטענות עורכי הדין של ארגון חוננו התקבלו.

בית משפט השלום בירושלים הורה על שחרורם של ארבעת הנערים בני ה-13 מבת עין שנעצרו היום לאחר שהתייצבו לחקירה בגין אירועי אמש, במהלכם פתח חייל בירי במהלך עימות עם תושבים בבת עין.

השופט דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם ב-48 שעות, קיבל את עמדת עו"ד יהודה שושן שייצג את הארבעה מטעם ''חוננו'' והורה על שחרורם למעצר בית.

לבקשת המשטרה ניתן עיכוב ביצוע להחלטה בכדי לאפשר ערר, אך בסופו של דבר המשטרה לא ערערה על ההחלטה והנערים שוחררו.

במקביל בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את הערר שהגישה עו"ד סיניה מוזס חריזי מטעם "חוננו" בעניין נער מבת עין שמעצרו הוארך הבוקר בידי בית משפט השלום. השופטת תמר בזק קיבלה את טענות עורכת הדין חריזי מוזס וקבעה כי הוא ישוחרר למעצר בית כבר הערב.

עו"ד יהודה שושן שייצג מטעם ארגון חוננו את ארבעת בני ה-13 מסר בתגובה כי "מדובר בחשד בלבד המבוסס רובו על מידע מודיעיני שלרוב אינו אמין. בית משפט השלום שחרר הקטינים ובקשת המשטרה לעיכוב הביצוע הינה בבחינת תרגיל טקטי חסר טעם והגינות להמשך מעצרם, כאשר היה ברור לכל בר דעת שגם בית המשפט המחוזי ישחררם".

עו"ד סיניה חריזי מוזס שייצגה את הנער בעניינו הוגש בידי "חוננו" ערר אמרה כי "אנו שמחים שבית המשפט המחוזי קיבל את טענותינו בדיון בערר שהוגש, והורה על שחרור החשוד בשל התנהלותה הלקויה של המשטרה".