ממשלת ימין? עדינה בר שלום מפחדת

אשת ש"ס, הרבנית בר שלום, תומכת בהקמת מדינה פלסטינית ומבטיחה את תמיכת המפלגה. "אם יהיה מהלך מדיני, דרעי והח"כים ידחפו בכל הכוח".

עוזי ברוך , י"ט באדר תשע"ה

עדינה בר שלום
עדינה בר שלום
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שמאל מובהק. הרבנית עדינה בר שלום, כלת פרס ישראל, אשת ש"ס ובתו של הרב עובדיה יוסף זצ''ל, השתתפה אמש (שני) במפגש שקיימה יוזמת ז'נבה במשרדיה בתל אביב ל-30 פעילים פוליטיים ממפלגות שונות.

בר שלום התייחסה לנושא המדיני, למערכת הבחירות ולסוגיית ערבי ישראל, ואמרה "אני מפחדת מההשלכות שיהיו לממשלת ימין קיצונית. אנחנו לא רוצים מדינה דו לאומית. אם נמשיך במצב הקיים – לשם נגיע. הרבה דם נשפך פה ומדי כמה שנים יש עוד מלחמה. החלופה היחידה היא שתי מדינות לשני עמים. ככל שעובר הזמן נגיע להסכם גרוע יותר''.

היא סיפרה כי הצטרפה ליוזמת ז'נבה אחרי שקבלה את ברכת אביה. ''אם יהיה מהלך מדיני בממשלה הבאה, ש"ס, דרעי והח"כים ידחפו בכל הכח. הם הלכו עם אבא בעניין הזה. היחידי שלא הלך בדרכו של אבא הוא אלי ישי.

''אבא אהב את אלי ישי, אך לא אהב את דרך הימין", טענה בר שלום. ''ישי חבר לאלו שעולים להר הבית, דבר שאבא אסר לחלוטין. אלו שעולים להר הבית גורמים לשפיכות דמים''.

הרבנית בר שלום שפועלת בחודשים האחרונים להצלחת ש"ס בבחירות, תיארה את סבלם של הערבים הגרים בישראל. ''משום מה שכחנו שאנחנו גרים במדינה שחיים בה גם ערבים וקיפחנו את הזכויות שלהם. אין להם שמות של רחובות, החיים שלהם נראים נורא. זה משריש בתוכם את השנאה.

''במקום שהם ישמשו גשר לפלסטינים, הם נמצאים במקום שהם לא יודעים איך לבחור. אילו מדינת ישראל הייתה יודעת לעגן את זכויותיהם כמו שצריך, לא היינו בבעיה כזו", הוסיפה.

ממפלגת ש״ס נמסר כי ''בכל נושא ציבורי ובכללו הנושא המדיני, יש להתייחס אך ורק לעמדת מועצת חכמי התורה שהיא המוסמכת היחידה לקבוע את עמדת התנועה ולא אף גורם אחר. יו''ר התנועה אריה דרעי הוא היחיד המוסמך לדבר בשם התנועה''.