'לא חיילים על לוח משחק'

תושבי מצפה כרמים, מאות תומכים ואישי ציבור התכנסו הערב לעצרת תמיכה מול בית ראש הממשלה, בדרישה לא לאפשר את הרס הישוב.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט באדר תשע"ה

תושבי הישוב מצפה כרמים קיימו הערב (שלישי) יחד עם מאות תומכים, עצרת מול בית ראש הממשלה בירושלים, בה דרשו מראש הממשלה לפעול למניעת הרס הישוב.

שמעון ריקלין אמר בעצרת, כי "אנחנו פה בהפגנה ומחאה על כך שאנחנו רוצים שמצפה כרמים יישאר במקום. אני מלווה את התיישבות 25 שנה ואני לא מכיר סיפור עם יותר עוול. במקום אחר בארץ זה לא היה קורה. אנחנו נעשה הכל כדי למנוע את העוול הזה".

סגן ראש המועצה האזורית מטה בנימין, ישראל גנץ, התייחס אף הוא לסיפורו הייחודי של הישוב, שנוסד במקום בו הוא מצוי כעת על פי הנחיית המנהל האזרחי.

"יש לנו משימה לאומית ולא משימה פרטית ליישב את ארץ ישראל. מדינת ישראל צריכה לדעת לכבד הסכמים ותעמוד מאחורי הישוב מצפה כרמים", אמר גנץ.

דובר הישוב מצפה כרמים, דורון לשם, הבהיר כי "מקום שהוקם על פי החלטת ממשלה לא יכול להיקרא בלתי חוקי. אני קורא מכאן לראש הממשלה ולשר הביטחון תיקחו אחריות ההתישבות ביו"ש היא עובדה מוגמרת. לא יתכן שאנחנו ניבחן באמות מידה משפטיות שונות משאר אזרחי מדינת ישראל. המאבק הזה הוא סנונית ראשונה".

ח"כ איילת שקד שהגיעה אף היא לתמוך בתושבים, אמרה כי "יש ממשלה בירושלים אני מקווה שראש הממשלה ושר הביטחון יפקירו החלטות למערכת המשפטית. על נתניהו ויעלון מוטלת האחריות לאיוולת הזאת זו לא בעיה ללא פיתרון. יועצים משפטים לא יקבעו את גורלה של התיישבות".

תושבת הישוב שנאמה אף היא בעצרת פנתה ישירות לראש הממשלה נתניהו, "אנחנו בני אדם ולא חיילים על לוח משחק. אני פונה בשם כל תושבי כרמים לראש הממשלה ולכל ראשי המפלגות וליועצים המשפטים והשופטים - יש אפשרויות רבות לפתרון הבעיה. הרס וחורבן לא באים בחשבון".טוען....