בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש (שלישי)בביתו עם הקואליציה הארצית לשיפור התנאים בגנים בה חברים פורום וועדי ההורים היישובים, ארגוני הורים, גננות, סייעות ואנשי מקצוע.  

בפגישה הציגו המשתתפים לראש הממשלה את עיקרי הבעיות בגני הילדים ואת המתווה שלהם לפתרון: 1. הוספת סייעת שניה בגנים בעלת הכשרה מקצועית . 2. צמצום הצפיפות בגנים. היעד - 25 ילדים בגן כמקובל במדינות ה-OECD. ג. התאמת מבני הגנים לצרכי הילדים (אגנית רחיצה, אסלות נמוכות) ד. התאמת סדר היום לילדים: קיום יום לימודים ארוך בגנים עד השעה 16:30 , ארוחת צהריים עד השעה 13:00  , מנוחת צהריים לילדי גיל 3. ה. חיזוק המעורבות של ההורים והצוותים החינוכיים בתהליך באמצעות שולחנות עגולים בהובלת משרד החינוך.  

ראש הממשלה הודיע כי הוא מאמץ את המתווה שהציגו בפגישה נציגי ההורים ויפעל ליישומו כבר בשנת הלימודים הבאה.

נתניהו אמר כי ״התחלנו את המהלך בקדנציה הנוכחית עם השקעה עצומה בחינוך חינם לילדים מגיל 3  לרווחת משפחות צעירות. בילדים צריך להשקיע  - ובזמן:  השקעה בגיל הרך מאפשרת איתור מוקדם והזדמנות שווה לכל ילד וילדה בישראל. לכן הממשלה בראשותי תפעל להשלמת המהלך להתאמת התנאים בגני הילדים לצרכי הילדים".   

ישראל אליסף, מרכז תחום הגנים בפורום וועדי ההורים היישוביים המייצגים 1.3 מליון ילדים במערכת החינוך, ויוזם הפגישה סיכם ואמר: "חינוך חינם מגיל 3  הינה רפורמה מבורכת ומסייעת בהפחתת יוקר המחיה, אך לא ייתכן שהדבר יבוא על חשבון איכות החינוך של ילדי הגנים. אנו מודים לראש הממשלה על קיום הפגישה ועל נכונותו להשלים ולשפר את התנאים בגנים. הנושא חוצה מגזרים ומפלגות וכולם מסכימים בדבר הצורך, כל שנותר הוא להביא את התכניות לידי ביצוע".   

פז כהן, יו"ר ארגון ההורים בירושלים וחבר בפורום וועדי ההורים היישוביים ומיוזמי הפגישה, אמר גם הוא בסופה: "אנו מודים לראש הממשלה על הזמן שהקדיש לנושא. בזכות מעורבות ההורים, כל המפלגות מדגישות את החינוך במצע שלהן. אנו גאים במיוחד על אימוץ גורף של המלצותינו בטיפול בילדי הגיל הרך. נמשיך להיות שותפים פעילים בתהליך גם לאחר הבחירות".

מנכל"ית עמותת כולנו משפחה, עינב גוטרמן, "אחרי שנים רבות של הזנחת החינוך לגיל הרך , אנו מברכים את כל המפלגות שהבינו את הצורך הדחוף והחיוני לשפר את התנאים בגני הילדים , ובראש ובראשונה בהוספת אלפי סייעות כבר משנת הלימודים הבאה כצעד ראשון מתבקש. לאחר הבחירות , בכוונתנו להיות עם היד על הדופק כדי לוודא שהבטחות הבחירות תקוימנה".

הורים דורשים מהפך בחינוך, טלי בריל, אמרה "שמחתי לשמוע את דבריו של ראש הממשלה המצטרפים להצהרות של כלל המפלגות איתם נפגשנו .כולי תקווה כי ההבטחות אכן יתממשו וכי לילדי ישראל אכן תינתן הזדמנות שווה".

סגנית יו"ר ארגון גננות מחנכות, דורית חזן, אמרה כי כחלק עיקרי מהטיפול באיכות החינוך לגיל הרך "יש להביא את הגננות לקדמת הבמה העצמת צוותי החינוך הכשרתו ומתן תנאי עבודה הולמים יאפשרו בסיס לחינוך איכותי ומיטבי".

גילי אלון מהתארגנות הסייעות הארצית אמרה "סיפרתי לראש הממשלה על הקשיים שאנו הסייעות נתקלות בעבודה השוטפת וכיצד למרות הרצון הרב אין באפשרותנו להתפנות ולתת את מירב תשומת הלב שהילד זקוק באותו הרגע ראש הממשלה היה קשוב ושמע מאנשי השטח בפעם הראשונה על הבעיות בגנים".