רק מפלגת השלטון יכולה

שבוע לפני הבחירות, וברור לכולם שהחשש ממהפך פוליטי וממשלת שמאל ממשי מתמיד.

ציפי חוטובלי , כ"א באדר תשע"ה

רק מפלגת השלטון יכולה-ערוץ 7
ציפי חוטובלי
צילום: פלאש 90

אלה לא הפחדות. אלה פשוט המספרים: גוש הימין מכווץ ל‑37 מנדטים בלבד (ליכוד 21, בית יהודי 12, יחד 4). גוש השמאל מתייצב כבר על 42 מנדטים (המחנה הציוני 24, יש עתיד 13, מרץ 5)  ועוד לא דיברנו על כחלון. הוא יצטרף לכל ממשלה, לכל המרבה במחיר. גם דרעי לא שלל לאחרונה להצטרף לממשלה בראשות הרצוג. ואפשר כבר לראות קואליציית שמאל חזקה עם גיבוי של יותר מתריסר ח"כי המפלגה הערבית המאוחדת.

כל הצבעה למפלגה שאינה הליכוד, תשלח את כל מפלגות הימין לעומק האופוזיציה. חייבים להתעורר ולהבין שתוספת שלושה מנדטים לליכוד יכולה לשנות את פני הדברים. ואילו עוד שלושה מנדטים לבית היהודי, כשהליכוד מתקרב לעשרים מנדטים, לא יועילו. ייצרב כאן חלילה ניצחון מובהק ללבני והרצוג, ומלאכת ההרכבה תוטל עליהם, כמי שעומדים גם בראש הגוש הגדול וגם בראש המפלגה הגדולה.

זהו רגע האמת של כל מי שדואגים לשלום הארץ הזאת.

מצד האמת ראוי להצביע לליכוד גם בשם הישגיו. בשנים אלה עמד ראש הממשלה בפני לחצים בינלאומיים אדירים ושמר על ההתיישבות. בנוסף להמשך הבנייה, ההתיישבות קיבלה גב תקציבי ותמיכה מכל משרדי הממשלה שהליכוד החזיק. משרד התחבורה פיתח כבישי גישה וכבישים עוקפים. כשמשרד החינוך היה בידי הליכוד אריאל הוכרה כאוניברסיטה, והושקע בבניית מעונות יום בהתאם לגידול הטבעי המבורך. האלטרנטיבה היא סתיו שפיר שצועקת על כל במה שהכסף עובר ליצהר ואיתמר במקום לעיירות הפיתוח. השיח השקרי הזה יגזור גזירת ייבוש על 400,000 אזרחים.

לכל מי שמודאג בצדק מיוקר המחייה, כבר ראינו בבחירות 2013 מה קורה כשמפלגת אווירה מקבלת כוח ציבורי אדיר, כולל תיק האוצר. חשוב מאוד לטפל ביוקר המחייה, אבל מי שקיווה שמפלגות לווין יידעו לבצע את המשימה כשמפלגת השלטון חלשה, ראה איך שתי מפלגות גדולות כמו יש עתיד והבית היהודי שהחזיקו את השיכון והאוצר לא הצליחו במשימה.

ממשלה שבה הליכוד חזק ידעה להוביל מהלך של חינוך חינם לגילאי שלוש וארבע, לתרום לפיתוח גרעיני התיישבות בנגב ובגליל, ליישם את פרויקט מעבר בסיסי צה"ל לדרום, להעלות את שכר המינימום ל‑5,000 שקלים, וגם לתוספת נקודת זיכוי לאבות עובדים.

וכן, יש לזכור שגם מהפכת הסלולר הזכורה לטוב התבצעה כשכחלון היה שר מטעם הליכוד.

אין ספק שבנושא הזה יש עוד הרבה מה לעשות, אבל לליכוד יש קבלות יותר מכל מפלגה אחרת על יכולות ביצוע כשיש מספיק כוח כדי לממש מדיניות.

ולבסוף, שני נושאים בעלי חשיבות לאומית אדירה שטופלו לעומק בשנים אלה: בעיית ההסתננות בדרום שנבלמה בזכות הגדר, וסוגיית הגרעין האיראני שנבלמה בשנים אלה בשל משטר סנקציות בינלאומי כבד, פרי מאמציו הדיפלומטיים של נתניהו.

בסופו של יום, ברור לחלוטין מה יקרה אם חלילה השמאל ינצח. כל אנרגיית הבנייה ובלימת הסכנות תופנה חלילה לוויתורים. ויש עוד סכנה שכלל לא מדברים עליה: סדר יום אזרחי קיצוני שממוסס כל זהות יהודית. חקיקה ברוח מרצ שתפגע בשבת, בישיבות, במבנה המשפחה ובכל מה שיקר לציבור האמוני בישראל.

יש רק דרך אחת למנוע את זה: להבין את גודל האחריות הלאומית שמוטלת עלינו מאחורי הפרגוד, ולהצביע לליכוד.