אחדות בין הציבור הדתי והחרדי

הליכוד שואף להציב את ראש הממשלה הבא. הבית היהודי מדגיש את הפן הלאומי, ומפלגת יחד תהווה העוגן התורני והחברתי בממשלת הימין.

יוני שטבון , כ"א באדר תשע"ה

מפת המחנה הלאומי היום ברורה, אלו רגעי האמת. הליכוד שואף להציב את ראש הממשלה הבא. הבית היהודי מדגיש את הפן הלאומי, ומפלגת יחד תהווה העוגן התורני והחברתי בממשלת הימין.

חלוקת התפקידים הזאת היא הכרחית. כהפקת לקחים מהשנתיים האחרונות בממשלה ובשיח הציבורי סביב הבחירות הקרובות, האתגר המרכזי היום הוא שאלת זהותה היהודית של הממשלה. יחד, כתנועת ימין שחרתה על דגלה את האחריות ליחס שבין התורה למדינה, חייבת להיות בקואליציה הבאה בע"ה.

ברגעים אלו אין לאף אחד את הפריבילגיה של לזרוק רימונים בתוך הבית. האחדות ההיסטורית שתנועת יחד מובילה בין הציבור הדתי-לאומי, החרדי והמסורתי גורמת לכך שהמחנה הלאומי מתחזק. ציבור רחב, מסורתי וחרדי שנדחק לגוש המרכז והשמאל, יש לו היום בית בעקבות האחדות שהובלנו.

השותפות של אלי ישי עם הציבור הדתי-לאומי בהקמת מפלגת יחד היא שותפות אמת. אסור לתת לציניות או לעיניים צרות לעצור את חלום שבירת המחיצות ואחדות עם ישראל סביב ערכי הנצח שלו. יום למחרת הבחירות, יש לנו מחויבות לפעול להמשך חיזוק המפעלים של הציונות הדתית בעולם התורה והחינוך, בגרעינים התורניים ובהתיישבות, כפי שאנו רואים את השלם עם הציבור החרדי שמצביע ליחד.

מה עושים עם שישה או שבעה מנדטים של יחד בקואליציה הבאה? ישאל השואל. התשובה היא פשוטה: ציפי לבני. שישה מנדטים של התנועה כמפלגת ציר בממשלה האחרונה משכו את כל המערכת שמאלה בנושא המדיני ובסדר היום האנטי-דתי. שני שרים ויו"ר ועדת החינוך, כשמשרד המשפטים בידיה של לבני, הוכיחו לכולנו ששישה מנדטים שעליהם נשענת הממשלה משפיעים יותר ממפלגות גדולות. יחד חזקה בקואליציה הבאה, זהו אינטרס של הציבור שרוצה את הרמת קרנה של התורה ומורשת ישראל במדינה.

נאמנות ברורה לשלמות הארץ שלא תלויה ב‑A, או C,  זוהי יחד. קמפיין חסר אחריות שבא לנגח את אלי ישי בפן המדיני, מגוחך לנוכח העובדות. בכל הצמתים המרכזיים ובשגרה ישי עמד איתן לצדם של ההתיישבות והמתיישבים. ב‑1999 על כבש המטוס, פרש מהממשלה על רקע קמפ דיוויד. בגירוש הנורא מגוש קטיף וצפון השומרון הוא היה שם בשבילנו. ב‑2009, למרות לחצים, הוא מנע את הרכבת הקואליציה של ממשלת שמאל בראשות לבני והוביל לבחירות שהחזירו את הימין לשלטון. ראשי מועצות ואזרחים בהתיישבות ידעו להוקיר אותו על עזרתו, כולל מנכ"ל מועצת יש"ע דאז נפתלי בנט שכתב לו "מילה שלך זה מילה".

ביום הבחירות בע"ה שומרים על המחנה הלאומי. חייבים לתת את הכוח למפלגת יחד. ובעיקר לממש את החלום הגדול של שבירת המחיצות ואחדות סביב ערכי התורה, העם והארץ, מבלי להתקפל.