המשטרה: תשתית לכתב אישום נגד בנצי ליברמן

על פי החשד, ליברמן המכהן כמנהל רשות מקרקעי ישראל מאז שנת 2011, פעל בניגוד עניינים בנוגע לחברת קרדן נדל"ן יזום ופיתוח.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ה

המשטרה: תשתית לכתב אישום נגד בנצי ליברמן-ערוץ 7
בנצי ליברמן העיר חריש
צילום: פלאש 90

המשטרה קובעת, כי התגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד ראש רשות מקרקעי ישראל, ברוך צבי (בנצי) ליברמן, בחשד לעבירה של הפרת אמונים.

על פי החשד, ליברמן המכהן כמנהל רשות מקרקעי ישראל מאז שנת 2011, פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו, בכך שקיבל החלטות וקידם עניינים הנוגעים לחברות שונות, כאשר המייצג מטעם אותן חברות שפעל מול ליברמן, הינו חברו ומקורבו.

חשד מרכזי נוגע להתנהלות השניים בנוגע לחברת קרדן נדל"ן יזום ופיתוח בע"מ בה שימש ליברמן כיועץ חיצוני טרם מינויו לראשות הרשות.

ביחס לחברה זו חתם ליברמן עם מינויו לראש הרשות על הסדר למניעת ניגוד עניינים בו התחייב שלא לעסוק בנושאים הקשורים לחברת קרדן ובפרט בפרויקט ספציפי שנבנה על יד קרדן בלוד. בפועל, ביצע ליברמן פעולות שונות לזירוז הטיפול בעסקאות נדל"ן של חברת קרדן ואף בקשר לפרויקט האמור. 

ביחידה הארצית לחקירות הונאה מציינים, כי במסגרת החקירה בעניינו של ליברמן נחקרו החשודים ונגבו עשרות עדויות ממעורבים נוספים וכן נתפסו מסמכים רבים.

בסיום החקירה קיבל ראש אגף החקירות את המלצות מפקד להב 433 והצוות החוקר, לפיהן נתגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצועה של עבירת הפרת אמונים על ידי ראש רשות מקרקעי ישראל עו"ד בנצי ליברמן וכן כי התגבשה תשתית ראייתית לסיוע לביצועה של עבירת הפרת אמונים על ידי מקורבו.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אשר ליוותה את החקירה, לקבלת החלטה.

עו"ד ד"ר יעקב וינרוט ועו״ד עמית חדד המייצגים את בנצי ליברמן, אמרו כי יש לזכור שהחקירה החלה בחשש לעבירות שחיתות ובחשש כי מדובר היה בשוחד ממש. מתברר כי לא מדובר בשוחד וכי לא היה שוחד.

"טענת המשטרה היא כי מר ליברמן פעל בניגוד לעניינים נוכח העובדה שחברות מסוימות שפנו אליו היו מיוצגות על ידי חבר שלו. הטענה הזו היא טענה שתופרך לחלוטין בשימוע שייערך בפני הפרקליטות ואנו נבקש שימוע שיערך מהר ככל האפשר", הוסיפו עורכי הדין.