סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), שוחח היום (חמישי) עם תלמידי ישיבת "מקור חיים" בגוש עציון, בה למדו שניים מהנערים שנחטפו ונרצחו, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל הי"ד.

הרב בן דהן התייחס בדבריו למאבק לשמירה על זהותה של מדינת ישראל כיהודית וכדמוקרטית, ועל החשיבות לממש את הזכות הדמוקרטית להצביע ביום הבחירות.

"השילוב של תורה בחיי המעשה הוא לא דבר פשוט, אבל אם מה שמנחה אותך זה מתן שירות לעם לישראל, זו הגשמת הוראתו של הרב קוק זצ"ל שמדינת ישראל היא יסוד כיסא ה' בעולם- המטרה תמיד ברורה", אמר סגן השר. ''מטרתנו היא לחבר את עם ישראל לתורת ישראל, למסורת ישראל, שלא יהיה ילד שלא ידע לומר את הפסוק 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד'".

בהתייחסו לחטיפה הנערים הי"ד אמר הרב בן דהן: "אתם זכיתם ללמוד עם גיל-עד ונפתלי, רציתי לחזק אתכם. אתם דור העתיד של המדינה שלנו, הדור שימשיך להוביל את המהלך הזה של מדינה יהודית יותר, שורשית יותר וערכית יותר.

"הדור שהתשובה שלו לכל שיח של פילוג תהיה להרבות אהבת חינם בעם ישראל, לדעת שמי שאינו חש קשור לקודשי ישראל זה משום שהוא התרחק מתורת ישראל ושעלינו לקרב אותו אליה. חזקו ואמצו".