השחקנים בצילום משותף
השחקנים בצילום משותף צילום: מאיר ברכיה

תחרות ספורטיבית מיוחדת במינה נערכה בימים האחרונים, בין שחקני ליגות השומרון לבין קבוצת החרשים של מועדון חיפה, קבוצה מקצוענית שייצגה את ישראל באליפות אירופה.

מנהל מחלקת הספורט במועצה האזורית שומרון, מאיר ברכיה יזם את המשחק בעקבות כתבה על קבוצות חרשים שמזמינים קבוצות מקצועיות אחרות למשחקים ידידותיים. ברכיה, אב לילד עם ליקויי שמיעה, ישר נענה לפנייה ויצר קשר עם המועדון הצפוני.

לקראת המשחק הורכבה במיוחד קבוצה של נציגים מכלל הקבוצות המקצועיות בשומרון במטרה לתת ייצוג לכל אחד במשחק היוצא דופן הזה.

שחקני השומרון ושחקני קבוצת חיפה התרגשו מאד מהמפגש וציינו כי זו היתה חוויה מיוחדת עבורם. המשחק כבר הוביל לפניות של קבוצות חרשים נוספות המעוניינות לקיים משחקים ידידותיים מול ליגת שומרון ובקרוב ייקבעו תאריכים נוספים.

מ"מ ראש המועצה ויו"ר המתנ"ס יוסי דגן הסביר, כי "הספורט מהווה דרך מצוינת לחבר בין אנשים שונים ועל כן היה לנו חשוב מאד לעשות כל מאמץ לקיים משחק של כוכבי ליגות השומרון מול קבוצת החרשים של מועדון חיפה. אנחנו כבר רואים את ההשפעה החיובית של המשחק על השחקנים השונים וכבר מתכוננים למשחקים נוספים מול קבוצות חרשים מכל הארץ".

המשחק התקיים בקריית חיים והתנהל לפי כללי משחק מותאמים לקבוצות של לקויי שמיעה: ללא שריקות מצד השופט וסימנים מוגדרים מראש לעצירת המשחק כאשר הכל מתנהל לפי חוש הראייה.

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה הוסיף, כי "יש חשיבות רבה בשילובם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ועל כן אנו מברכים את אנשי מחלקת הספורט ושחקני השומרון על היוזמה המבורכת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו