רינו צרור
רינו צרור יוני קמפינסקי

איש התקשורת רינו צרור תקף בגלי צה''ל את עצרת המחנה הלאומי שתיערך הערב (ראשון) בכיכר רבין בתל אביב. 

"עצרת מחנה הימין בתל אביב, בכיכר רבין, מתכנסת גם תחת השם כיכר מלכי ישראל", אמר צרור בתכניתו 'הולך בחצות'. ''זו קריעה, בעין, וביזוי הזיכרון הציבורי. על פי הכללים המקובלים בציבור, לא ראוי למנהיגים לקחת בכך חלק''.

לדברי צרור, כשמארגני העצרת מציגים את כיכר רבין בשמה הקודם - כיכר מלכי ישראל, "מתנגד מחנה הימין לריבונות של תל אביב על כיכרותיה. והוא גם מדגיש, בדרכו, על פי תפיסתו, את רצח המנהיג יצחק רבין, את נקודת השבר בין הימין לבין השמאל, היום לפני 20 שנה, ומנסה לחדד מחדש את הבחירה הגושית.

"לא בטוח שהם מכוונים נכון גם הפעם", טוען צרור, ''הבריחה מנתניהו ומליברמן היא שמשנה עכשיו את יחסי הכוחות. מצביעי כחלון פלוס מצביעי לפיד עם מצביעי לבני והמצביעים לראשונה. זה, והתמורה הדרמטית בדעת הקהל. לראשונה, ולכל אורכה של מערכת הבחירות, רוב הציבור רואה במצב הכלכלי חברתי את המדד המוביל לבחירה, ולא עזר בית-דין לאף אחד".

מוקדם יותר היום קרא שר הבינוי אורי אריאל לציבור תומכי ארץ ישראל להגיע לעצרת הערב בכיכר רבין ובעיקר להגיע אל הקלפיות.

בשיחה עם ערוץ 7 נשאל השר אריאל מה פשרה של התרדמת שנפלה ככל הנראה על הימין, תרדמת שגורמת לאחוזים ניכרים בימין הישראלי לבחור שלא להגיע כלל לקלפיות.

לטעמו של השר אריאל שתי סיבות מרכזיות מובילות לכך. האחת היא מיקוד המידע ברשתות החברתיות בעוד חלקים ניכרים מהעם אינם חשופים באופן רציף כל כך לרשתות הללו וממילא אינם חשופים למידע ולמציאות ההולכת ומתרחשת מתחת לפני הקרקע התודעתית. הסיבה השנייה לכך היא תחושת ה'יהיה בסדר' והרגשה שניתן לסמוך על מי שכן יבואו לקלפיות.