הבטיחו לכם את השעון החכם של אפל? זו הונאה

הונאה חדשה בפייסבק ובטוויטר מנסה לגרום לגולשים למסור פרטים אישיים על עצמם בהבטחה שיקבלו את השעון החכם של אפל במתנה.

ניר הר זהב , כ"ד באדר תשע"ה

חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, מזהירה את הגולשים ברשתות החברתיות מפני הונאת פישינג המנצלת את הבאז התקשורתי סביב השקת השעון החכם של אפל שהושק בשבוע שעבר.

השקת השעון יצרה באז לא קטן בקרב חובבי הטכנולוגיה, ובעיקר אלו הנמנים בין מעריציה של החברה. אך גם פושעי הרשת מנסים לנצל את החשיפה התקשורתית הרחבה לתועלתם, טוענים בחברה.

התוקפים מאחורי ההונאה המדוברת יצרו פרופיל טוויטר בשם "Apple Giveaways" והחלו לשלוח הודעות ספאם למשתמשים אקראיים בטענה שהם "נבחרו" לקבל במתנה את השעון החכם של אפל. ההודעה בטוויטר כללה קישור שהוביל את הגולשים לעמוד event בפייסבוק בו הם נדרשו להצטרף ל event, לספק את שמם המלא ולהזמין לאירוע לפחות 100 מהחברים שלהם.

על מנת לדרוש את השעון החכם שלהם, נדרש הגולשים להיכנס לאתר נוסף, שם הם מתבקשים להזין נתונים כמו השם המלא שלהם וכן את שם המשתמש שלהם בפייסבוק – מה שלמעשה שמאפשר לתוקפים לשלוח הודעות ספאם לכל החברים של הקורבן.

הרקע השחור של האתר מכיל טקסט מוסתר שמטרתו להציג את העמוד המתחזה גבוה בתוצאות החיפוש כאשר גולשים יחפשו מידע אודות השעון של אפל במנועי החיפוש השונים.

בחברת ESET צופים שעוד נראה הונאות רבות המנצלות את נושא השעון החכם של אפל עד תחילת השיווק שלו בסוף אפריל וממליצה לגולשים להתעלם מפרסומות, פוסטים או ההודעות אישיות שמבטיחות לכם את השעון של אפל בחינם, וטוענים – אם זה נראה טוב מדי מכדי להיות נכון, כנראה שזה באמת כך.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il