אורי אריאל
אורי אריאלEmil Salman/POOL/flash90

שר הבינוי, אורי אריאל, אמר אתמול בעצרת הימין כי כפי שבנה בשנתיים האחרונות בכל הארץ הוא מתחייב כי לאחר הבחירות ימשיך לבנות בכל הארץ וביהודה ושומרון.

"מיליוני פלשתינים ישבו ביום שלישי מול מסכי הטלוויזיה ויכססו ציפורניים, כדי לגלות אם הם הולכים לקבל את ירושלים או לא. מיליוני איראנים ימתינו בציפייה דרוכה לשמוע אם הם הולכים לקבל הרשאה לייצר פצצה גרעינית, מיליוני סקנדינבים, בריטים וצרפתים שהובילו את תנועת החרם על מדינת ישראל ימתינו לראות אם ההשקעה האדירה שלהם בהיקף של מיליוני שקלים תניב ממשלה שתתכופף מול דרישותיהם ועל חשבוננו", אמר אריאל.

אריאל ציין, "בנינו בשנתיים האחרונות בכל הארץ: בנגב, בגליל במרכז וגם בירושלים וביהודה ושומרון, ואני לא מתנצל על זה. זה לא מספיק! אנחנו כאן כדי להתחייב שנמשיך ונבנה בכל הארץ נבנה בירושלים וגם ביהודה ושומרון, נבנה באיתמר, כפי שהובטח לפני 4 שנים בעקבות רצח בני משפחת פוגל, נבנה בבית אל כפי שהובטח לאחר הרס שכונת האולפנה ונאמץ את עקרונות דו"ח לוי ונקבע מדיניות חדשה: די להקפאה, די להרס בתי יהודים. נבנה יישובים חדשים בכל רחבי הארץ, בגליל בנגב וביהודה ושומרון".

עוד אמר, "בשנים האחרונות שכחנו מה זה לחשוש להיכנס לאוטובוס שעלול להתפוצץ, שכחנו מה זה לחשוש להיכנס לבית קפה בלי לדעת אם נצא ממנו שלמים. טוב שאיננו חיים עוד במציאות הזו, אבל אסור לשכוח מי שינה את המציאות הזו, מי הביא את השקט לערים, למשפחות, לאימהות, לאבות, לילדים".

אריאל הזכיר את שלושת הנערים, "בקיץ האחרון היינו כאן בכיכר. עם ישראל כולו הגיע לכאן לא בגלל מחלוקת אלא בגלל אהבת ישראל ואחדות ישראל. עמדנו אז כאן כולנו והתפללנו שהקדושים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח הי"ד יחזרו הביתה בשלום. לצערנו זה לא קרה. ציפינו אז כולנו לתגובה ציונית הולמת. ציפינו לתשובה מוחצת לטרור בנקודה שהכי כואבת למחבלים. יכלנו לשווק 5000 יח"ד בירושלים ויהודה ושומרון. זה לא קרה, הבית היהודי ידאג שזה יקרה".