איילת שקד
איילת שקדצילום: מייקל פלוצ'ק
חברת הכנסת איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה בצהריים (רביעי) לניצחון המחנה הלאומי בבחירות ולהיחלשות מפלגתה בבחירות, מ-12 מנדטים בכנסת היוצאת ל-8 מנדטים בכנסת היוצאת על פי ספירת הקולות עד כה.

"הציבור שלנו תרם איברים לליכוד כדי להבטיח ממשלת ימין", אמרה שקד. ''ניסיתי בימים האחרונים להסביר שהמירוץ צמוד והפאניקה שמשרה התקשורת וראש הממשלה מוגזמת אבל אני גם מבינה שהציבור לא לוקח צ׳אנסים''.

שקד לא הסתירה את אכזבתה מכך שחברי כנסת של ''הבית היהודי'' נותרו מחוץ לכנסת. ''אני כואבת מאד שחברי כנסת הכי טובים שיש, שותפיי לדרך לא ימשיכו בסיבוב הנוכחי אבל מאושרת שמחנה הימין ניצח בנוקאווט''.

היא הזכירה כי לאורך כל מערכת הבחירות ובניגוד לעמדת התקשורת, חזרה והדגישה שאין היתכנות להקמת ממשלת השמאל והבחירה היא בין ממשלת אחדות בראשות בנימין נתניהו לבין ממשלת ימין בראשותו.

"העם בחר ממשלת ימין", הוסיפה ח"כ שקד, "הממשלה שתקום, בהנחה שכחלון בא כדי לעבוד ואני מאמינה שאכן זה המצב, יכולה להחזיק 4 שנים ולתפקד בצורה מצויינת לטובת מדינת ישראל. זכות גדולה נפלה בחלקי להיות נציגתכם.

''תודה על התמיכה לאורך כל הדרך. נמשיך להוביל את מדינת ישראל בגאון ובקומה זקופה", דברי איילת שקד.

יו"ר מפלגת הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, התייחס מוקדם יותר לניצחון המחנה הלאומי בבחירות לכנסת. "זה בוקר מצוין לעם ישראל'', אמר בנט לכתבים שהמתינו מחוץ לביתו ברעננה. ''צריך לומר - זו לא ממשלת ימין שנבחרה אלא ממשלה של כל עם ישראל''.

לדבריו, ''יש הרבה משימות על הפרק: לבצר את הביטחון, לשמור על הזהות היהודית ולדאוג לכלכלה עם נשמה. בימים הקרובים נרכיב ממשלה שתעסוק במשימות הגדולות הללו ונצליח".

השר בנט