תפיסת החשודים בגניבה

חוליית גנבי רכב באזור ירושלים נלכדה הבוקר (רביעי) 'על חם' על ידי לוחמי משמר הגבול.

בשעות הבוקר המוקדמות, במהלך פעילות שגרתית באזור מחסום מזמורייה בדרום ירושלים, זיהו הלוחמים רכב פרטי העומד במרכז הכביש באופן מחשיד.

הרכב נראה כשהוא אינו מונע ללא אורות אך עדיין נראה בתנועה, כאשר התקרבו הלוחמים אל הרכב גילו את הסיבה המפתיעה לכך שהרכב אינו מונע ובכל זאת מתקרב לעברם - מאחורי הרכב הפרטי נסע רכב מסחרי אשר דוחף את הרכב הפרטי לכיוון המחסום אשר נמצא במדרון על מנת להניע את הרכב בדחיפה.

מפקד הצוות שהבחין במתרחש זיהה שברכב הפרטי ישובים שני אנשים עם כובעי גרב על ראשם ומייד הבין שאין מדובר ברכב תמים ובתגובה הלוחמים החלו לאגף את הרכבים במהירות. "מייד זיהינו את הגנבים מנסים להימלט אך תוך שניות של מרדף הצלחנו לשים את ידינו ולעצור את כל ארבעת חברי החוליה", מספר מפקח עדן בר און.

ארבעת החשודים נלכדו מייד כאשר בבדיקת זהותם התברר כי שלושה מחברי החוליה הינם תושבי הארץ והרביעי תושב שטחים שככל הנראה היה הגורם המקשר בשטחי הרשות לקבלת הרכבים הגנובים.

מפקד הצוות מפקח עדן בר און הוסיף כי זה היה "עניין של שניות לפני שהרכבים הוברחו לשטחים ושם היו נעלמים עקבותיהם".

"לוחמי משמר הגבול בעוטף ירושלים, עוסקים בשגרה בעיקר במניעת כניסת גורמים עוינים ובלתי מורשים לשטחי מדינת ישראל והטיפול בהם. אך לעיתים קרובות מוקדים אלו מזמנים אליהם גוונים אחרים של פשיעה והלוחמים ראשונים להגיב גם לאלה", שיבח מפקד הגדוד סנ״צ אבי ביטון.

במשטרה מציינים כי היקף גניבות כלי הרכב בישראל מצוי זה שנים בירידה משמעותית ועקבית, הודות לאכיפה נחושה ובלתי מתפשרת במישור הפלילי, הכלכלי והמנהלי, של כלל יחידות משטרת ישראל, מג"ב ויחידת אתגר בלהב 433. פעילות שוטפת לצד מבצעים רחבי היקף, תוך ריכוז מאמצים מודיעיניים, מבצעיים וחקירתיים ושילוב זרועות עם רשויות אכיפה נוספות כנגד עבריינים ומחוללי התופעה הניבו עשרות חשיפות, מעצרים וכתבי אישום, המציבה את ההרתעה באמצעות העלאת סיכויי העבריין להיתפס במרכז הקשב הארגוני והובילו לירידה מתמשכת וחסרת תקדים בהיקף הגניבות, זאת על אף שהיקף כלי הרכב בישראל הולך וגדל.

"למותר לציין", אומריםן במשטרה, "כי תופעת גניבות הרכב והעבירות הנלוות לה הינן בעלות השפעה ישירה על בטחונו האישי של הציבור והשלכות משמעותיות על הקופה הציבורית. הארבעה נעצרו והובלו לחקירה בתחנת עוז שבמרחב קדם בהמשך הם צפויים להיות מובלים להמשך מעצרם".