הרב טרופר: מבחן המנהיגות של בנט

הרב ד"ר דניאל טרופר, לשעבר יו"ר ועדת החוקה בבית היהודי, מקווה שבנט יוציא את המפלגה מהדכדוך - לבנייה מחודשת.

בני טוקר , כ"ח באדר תשע"ה

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

הרב ד"ר דניאל טרופר, יו"ר קרן קהילות, ומי שהיה שותף לייסוד מפלגת הבית היהודי במתכונתה הנוכחית, אומר לערוץ 7 כי האכזבה מתוצאות הבחירות לכנסת - גדולה.

"ברור שאני שותף לאכזבה, אבל לא הופתעתי שהבית היהודי ירד", מדגיש הרב טרופר, "היה את הקמפיין של הליכוד שהפחיד את האנשים, זה הצליח ולדאבוני רבים עברו מהבית היהודי לליכוד".

לדבריו האתגר של היו"ר בנט, הוא גדול בתקופה הקרובה, "זה קרה, זה מאחורינו, עכשיו יש אתגר גדול ליו"ר המפלגה נפתלי בנט, להראות הנהגה, להפיק לקחים, ולהתחיל תהליך של שיקום של המפלגה. לשדר אופטימיות, ולשדר שבבחירות הבאות חוזרים ובגדול".

"צריכים להתחיל חשיבה אסטרטגית איך אנחנו בונים את המפלגה באופן כזה שבעוד 4 שנים, לא רק נחזור ל-12 מנדטים אלא אף נגדיל את כוחנו", הוסיף הרב טרופר.

הרב טרופר סבור שיש מקום להפקת לקחים שונים, "אם אנשים ברחו מהבית היהודי לליכוד בגלל ההפחדה, זה אומר שלא היה מספיק קשר איתם, קשר עמוק בשטח. לא מספיק גם לשדר רק אג'נדה של ימין ובטחון, כי אז אפשר ללכת למפלגה הגדולה, צריכים גם שהמפלגה תשדר אג'נדה חברתית ודתית, להתקרב גם לעולם התורני, לנאמני תורה ועבודה וגם לאוניברסיטת בר אילן".

"ברור שגם צריך לצרף אנשים מתוך הציבור הכללי שמזדהים איתנו, כי אם הציונות הדתית רואה את עצמה כגורם שחייב להוביל את המדינה, אתה לא יכול שציבור קטן ינהיג את המדינה ולא במקרה איילת שקד זכתה במקום שתיים", קובע ההרב טרופר.