הח''כים הערבים בבית הנשיא

נציגי הרשימה הערבית המשותפת נפגשה היום (ראשון) עם נשיא המדינה ראובן ריבלין במסגרת ההתייעצויות שמקיים הנשיא להרכבת הממשלה הבאה.

הרשימה הביעה את התנגדותה הנחרצת להטלת תפקיד הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו וטענה כי ממשלה בראשותו רק תמשיך את "מטר הכיבוש והדיכוי" כנגד הפלסטינים. 

הח"כים הערבים פנו לנשיא ריבלין בבקשה להוקיע את התנהגותו המסוכנת, כהגדרתם, של נתניהו ביום הבחירות, ש"הזהיר" מהצבעת הערבים. ''התנהגות זו של נתניהו הופכת אותו לבלתי לגיטימי לתפקיד ראש ממשלה ועומדת בסתירה חריפה לדברים של הנשיא עצמו שקרא לכלל האזרחים לצאת ולהצביע.

ח''כ ג'מאל זחאלקה אמר כי הממשלה שתקום תהיה מסוכנת וגזענית. ''ליברמן אומר שהוא הולך לערוף את הראש שלנו, בנט אומר שאנחנו גנבי מכוניות ונתניהו אומר שהצבעת האזרחים הערבים היא מסוכנת.

''מה הם רוצים מאיתנו? אם להטיל פתק בקלפי זה מסוכן מה הם רוצים? שנזרוק אבנים? זה פחות מסוכן... צריך לעודד אותנו שאנחנו מצביעים. יש לנו כוח רב וניתן פייט שעוד לא ראיתם", הבטיח זחאלקה, ''אותנו לא מעניינת ועדת חוץ וביטחון אלא ועדות שיעזרו לנו לסיים את הכיבוש''

"נתניהו חצה קו אדום והכנו תלונה ליועץ המשפטי לממשלה שתוגש מחר. ננקוט ונמצה את כל הצעדים על מנת שנתניהו יקבל את המגיע לו", איים זחאלקה.

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, אמר בסיום הפגישה כי ''ראש ממשלה אינו יכול להיות מי שבוחר כטקטיקת בחירות להסית נגד אוכלוסיה שלמה ולערער על עצם אזרחותם, מי שבוחר לבסס את כל הנהגתו על הפחדה וייאוש והסתה כנגד אזרחים של המדינה שהוא מתיימר לעמוד בראשה.

''אנחנו מסתכלים לעבר הכנסת הבאה ויודעים שנכון לנו מאבק עיקש כנגד המשך החקיקה הגזענית, העמקת הכיבוש וההתנחלויות וגידול בפערים החברתיים", הוסיף עודה.