מול חצי מיליארד צופים: הסופר קלאסיקו הספרדי

הקרב על אליפות הליגה הספרדית יתקיים הערב בין שתי הקבוצות בעלות סגל השחקנים הטוב ביותר בעולם הכדורגל. ברצלונה וריאל ראש בראש.

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ה

חודש וחצי נותר לסיום העונה בליגה המעניינת ביותר מעבר לים התיכון, הרי היא הליגה הספרדית. אז נכון, מעבר לשתי היריבות שייפגשו הערב (ראשון), רק אתלטיקו מדריד נמצאת בצמוד להן וכל השאר פשוט לא. ועדיין, כששני השחקנים הטובים ביותר בעולם משחקים בשתי הקבוצות הללו ובנוסף להיסטוריה רבת השנים בין השתיים - המשחק הערב בין ברצלונה לריאל מדריד יגרום לחצי מיליארד אנשים ברחבי העולם לעקוב אחריו, ולא בכדי.

הרי ככלות הכל מדובר בשתי הקבוצות בעלות סגל השחקנים העשיר ביותר בכדורגל העולמי, ומשכך כנראה גם הטובות ביותר. ברצלונה וריאל מדריד צמודות מאוד אחת לשניה בטבלת הלה-ליגה, ליגת העל הספרדית, וניצחון של אחת על יריבתה הערב עשוי להכריע את גורל האליפות.

המשחק הערב יהיה ה-229 בין שתי הקבוצות הוותיקות, כשמאזנה של ריאל מדריד הלבנה עומד על 90 ניצחונות לעומת 89 של ברצלונה. האם הערב ברצלונה תשווה את מספר הניצחונות? אל תבנו על זה - ריאל ניצחה הכי הרבה פעמים באצטדיון הביתי של ברצלונה, אצטדיון הקאמפ-נואו, 19 ניצחונות במספר.

מצד שני, ברצלונה מגיעה למשחק הערב בכושר שיא כשניצחה 17 מתוך 18 המשחקים האחרונים שלה. מי שנמצא בכושר אפילו טוב יותר הוא כוכבה הגדול של הקטאלונים - ליונל מסי הארגנטינאי, בו ברצלונה תלויה יותר מכל.

הארגנטינאי נמוך הקומה כבש העונה 32 שערים במסגרת הליגה, בעוד שמולו יתייצב יריבו הגדול ביותר כריסטיאנו רונאלדו הפורטוגלי שכבש 30 שערים. מי יגבר על מי הערב? הסטטיסטיקה לרעת הפורטוגלי כאשר ב-27 משחקים שנפגשו השניים, ידו של מסי הייתה על העליונה 12 פעמים ואילו הפורטוגלי ניצח רק שמונה פעמים.

בפעמיים האחרונות שנפגשו הייתה ידם של הלבנים ממדריד על העליונה, אך מאז עברו שני סגלי הקבוצות שינויים רבים ובעיקר בצד המנטלי - ריאל מעט התדרדרה וברצלונה התחזקה. אז מי תגבר על מי? ב-22:00 שעון ישראל זה יתחיל. אל תחמיצו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il