"לא כל דבר אנחנו מבינים"

בברוקלין נפרדו משבעת הילדים שנספו בשריפה. בשעות הקרובות יוטסו ארונותיהם של שבעת האחים ארצה.

אלירן אהרון, ניו יורק , ב' בניסן תשע"ה

בברוקלין הסתיים החלק הראשון של הלווית שבעת הילדים היהודים שנספו בשריפה שפרצה בליל שבת בביתם בשדרות בדפורד בשכונת מידווד שברובע ברוקלין.

האב, שאיבד את שבעת ילדיו, התקשה לשאת דברי הספד, אך הצליח בכל זאת לומר, "אנו מבינים שהכל מהשם ושהוא מנסה אותנו. אבל לא כל דבר אנו מבינים".

בשריפה ניספו שלוש הבנות אליען (16), רבקה (11) ושרה (6) וארבעת הבנים דוד (12), יהושע (10), משה (8) ויעקב (5).

בשעות הקרובות יוטסו ארונותיהם של שבעת האחים ארצה, והם יובאו למנוחות מחר (שני) בצהריים בירושלים.

הכבאים, שהוזעקו לטפל בשריפה זמן קצר לאחר חצות (שעון מקומי), הוציאו את הילדים מהבית כשהם ללא רוח חיים. אם המשפחה ככל הנראה קפצה מחלון הבית. מחקירה ראשונית עולה כי האסון אירע בעקבות תקלה בפלטת חימום האוכל לשבת.

גורם במשטרה סיפר כי השריפה פרצה במטבח של הדירה והעשן התפשט לחדרים בקומה השנייה שבה ישנו הילדים בחמישה חדרי שינה. אב המשפחה היה במהלך האסון בכנס באזור אחר.

עדי הראייה סיפרו כי האמא התחננה לאנשים מסביב שיצילו את ילדיה אחרי שהיא עצמה קפצה מהחלון. "שמעתי אותה צועקת: "תוציאו אותם, תוציאו אותם", סיפר השכן נייט ובר, "היא הייתה מלאה בכוויות וכנראה נפצעה גם כשקפצה מהחלון. עדיין רואים כאן קצת דם על הרצפה".

"זו טרגדיה איומה עבור המשפחה, זו טרגדיה עבור הקהילה הזאת, זו טרגדיה עבור העיר כולה", אמר נציב הכבאות הראשי של ניו־יורק, דניאל ניגרו, "הכבאים מצאו את הילדים במיטות. הם העבירו אותם מאחד לשני דרך החלון, שם עמדו כבאים אחרים והורידו אותם למטה. כשאתה מתרוצץ בבית מלא להבות, וכל מה שאתה מוצא זה עוד ילד ועוד ילד שאי־אפשר להחיות, זו טראומה נוראית גם לכבאים מנוסים".