מסע אופנועים ערבי לירושלים

צעירים ערבים למען מסגד אל-אקצה ערכו מסע אופנועים מיפו לירושלים כדי להדגיש את המחויבות לירושלים ולהיאחזות בה נגד "הכיבוש".

דלית הלוי - ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ה

קרוב ל-150 אופנוענים ערבים יצאו אמש (מוצאי שבת) במסע רכוב לירושלים במסגרת יוזמה שאורגנה בידי קבוצת "צעירים למען אל-אקצה".

מדובר בקבוצה הפועלת לחזק את הזיקה בין המוסלמים אזרחי ישראל לבין המקומות לקדושים לאסלאם בירושלים.

האופנועים יצאו למסעם לאחר טקס שנערך ביפו, במהלכו אמר השיח' מוחמד עאיש, האימאם מסגד אל-בחר ביפו: "הכיבוש מנע מאיתנו להגיע למסגד אל-אקצה באוטובוסים או באמצעים אחרים, ואנו נגיע באופנועים כדי להדגיש את התמיכה שלנו בירושלים ובמסגד אל-אקצה".

מנהיג התנועה האסלאמית, השיח' ראיד סלאח ברך את המשתתפים, ואמר כי מדובר במסע של בני החורין הנאחזים והתומכים במסגד אל-אקצה. "אנחנו האנשים המגינים על אל-קודס ועל אל-אקצה, אנחנו המגן האנושי שלהם... הכיבוש בטל ומבוטל והוא יסתלק מן העולם", הוסיף.

נאג'ח בכיראת, פעיל בכיר המזוהה עם התנועה האסלאמית, אמר לסוכנות הידיעות "קודס פרס”, שדיווחה בהרחבה על האירוע, כי "זה איתות ברור לכיבוש ואזהרה עבורו, ולפיה אם הוא יקבל החלטות באופן חד צדדי בנוגע לאל-קודס, אזי ידע שיש לה תומכים, ואם הוא רוצה להפוך את אל-קודס לבירה מאוחדת של המדינה היהודית, אזי אנו נאמר לו שאל-קודס תישאר עיר בירה ערבית פלסטינית".