חרם ליטאי על 'הפלג'? "יסולק כל מסית ומדיח"

בדף מסרים שחולק בריכוזים של הציבור הליטאי, יוצאת קריאה להחרים את משפחות 'הפלג הירושלמי' בשל התנהלותן בבחירות.

חיים לב - ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ה

חרם ליטאי על 'הפלג'? "יסולק כל מסית ומדיח"-ערוץ 7
הרב שמואל אוירבך
צילום: פלאש 90

הקרב הליטאי – שלב החרמות? לאחר שיהדות התורה ירדה במנדט וח"כ לשעבר יעקב אשר הנחשב לאיש אמונו של מנהיג הציבור הליטאי הרב שטיינמן לא נכנס לכנסת ה-20, מחדדים בציבור הליטאי מלחמה נגד 'הפלג הירושלמי'.  

כזכור, הרב אוירבאך תקף את יהדות התורה ערב הבחירות בחריפות ורמז לאנשיו שלא להצביע ליהדות התורה. על פי איש אמונו הרב פטרוב, הרב קבע כי אין שום חובה ללכת ולהצביע, ובכך רמז כי הכוונה היא שלא לתמוך ביהדות התורה.

בתגובה החליטו גורמים בציבור הליטאי לצאת בקריאות לחרם על 'הפלג הירושלמי'. בדף מסרים פנימי שחולק בריכוזים של הציבור הליטאי, יוצאת קריאה להחרים את משפחות 'הפלג הירושלמי' בשל הצבעתם בבחירות נגד יהדות התורה.

"זכותו וחובתו של כל מחזיק תורה לסלק ממסגרתו כל מסית ומדיח וכל מי שנותן ידו למלחמה נגד גדולי התורה", נכתב בעלון שהופץ בריכוזים ליטאיים.

"זכותם וחובתם של כל אב ואם לשמור מכל משמר את נפש בניהם ובנותיהם, שלא ייחשפו לרבנים, מורים ומורות, המשחיתים את נפשם בתעתועי שווא ומדוחים של מבינים בעם, שומרי מסורת והשקפה, בהתרסה גלויה ונסתרת נגד גדולי הדור מפיהם אנו חיים והסתה נגדם ונגד שלוחיהם. זו חובה ראשונה במעלה וציווי התורה ללא רחמים והססנות".

לדברי מחברי דף המסרים, יש להתרחק מבניהם ומבנותיהם "שנפשם הושחתה במזיד או בשוגג ויש להיפרד מהן ולסרב סירוב מוחלט ללמוד אצל מורות סוררות ומסיתות בסתר".