אב המשפחה נפרד משבעת הילדים

הלם, זעזוע וצער. שבעת הילדים שנספו באסון השריפה בברוקלין הובאו אחר הצהריים (שני) למנוחות בירושלים. 

הנספים: אליען, רבקה, דוד, יעקב שרה משה ויהושוע ז"ל. האחות ציפורה בת ה-15, מאושפזת יחד עם אימה בבית החולים במצב קשה מאוד.

אביהם של הילדים ספד להם, ופתח בציטוט ממגילת שיר השירים. "דודי ירד לגנו לערוגות הבושם לרעות בגנים וללקוט שושנים".

האב הוסיף, "מיהם השושנים? הם הצדיקים. ה' יורד לגן שלו ולוקט את הפרח בשיא היופי שלו, לפני שזה הולך להתקלקל. הוא רוצה לתפוס את הצדיק בשיא הצדקות. שישאר ככה. הוא בא לכאן ולקט שבע שושנים. למה שבעה? אחד לא מספיק?".

"אין כאלו ילדים, כל כך טהורים, כל כך צדיקים", הוסיף האב. "אנחנו עם ישראל", אמר האב, "השמחה שלנו שייכת לכל אחד, העצב שלנו שייך לכל אחד. אנחנו כולנו ביחד".

האב הוסיף בבכי, "בהסתכלות של היחיד אי אפשר להבין, איבדנו ילדים, אבל בנפש - הילדים שלי חיים וקיימים בלבי ובלב אשתי. אבל לא רק אצלנו, גם בלב של כל העם שנפתח. שם הם נמצאים. מי יודע איזה גזירות הם ביטלו. אם ירצה השם, שהכפרה של הקב"ה שצריך לראש חודש לא ילך לבזבוז".

האב הכואב סיים ואמר כי "כל אסון זה רק כדי לאחד אותנו. אם היינו מאוחדים, לא היה צריך כפרה. אם אנחנו מאוחדים זה עצמו הכפרה, לא צריך שום קורבן. שלא יהיה עוד קורבנות שלא נצרכים".

הלווית שבעת הילדים שנספו בברוקלין

הראשון לציון הרב אליהו בקשי דורון ספד לילדים ואמר, "מה אפשר לומר כשעומדים לפני שבעה ארונות של ילדים צדיקים. צריכים לקבל את הגזירה, גזירה משמיים. גזירה כל כך קשה".

"הקדוש ברוך גוזר עלינו כדי ליישר העקמימות שבלב. זה קורבן ציבור. ילדים, כולם קדושים. אנחנו צריכים רבותיי, כשרואים דבר כזה חס ושלום לחזור בתשובה. כפי שאמר האבא אנחנו צריכים כולם להתאחד", הוסיף הרב בקשי דורון.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ספד אף הוא לשבעת הילדים, "כל אחד מהילדים הוא פרח של בורא עולם. עולמנו איבד שבע נשמות יקרות כל כך. אפילו האמא לא כאן לנחם אותנו".

"ילדים שלא טעמו טעם חטא נטלת אליך ריבונו של עולם", הוסיף הרב לאו, "ריבונו של עולם מבקשים אנו ממך רפואה לאם ולבת. ריבונו של עולם ראה בעמך המרגישים אחווה - תן לנו להרגיש אחווה בנסיבות אחרות. נחמנו, כי רק אתה יכול לנחמנו משבר כזה".