שבע נשמות טהורות

נתניהו שיגר מכתב תנחומים לגבריאל ששון שאיבד את ילדיו באסון בברוקלין. "אין יגון גדול יותר מאובדן בנים ובנות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח היום (שני) מכתב תנחומים לבני משפחת ששון ששבעה מילדיה נספו בשבת בשריפה בברוקלין והובאו אחר הצהריים למנוחות בירושלים.

במכתב כתב ראש הממשלה נתניהו לאב המשפחה, "גבריאל היקר, שמעתי בזעזוע עמוק על מותם הטראגי של ילדיך האהובים אליען, דוד, רבקה, יהושע, משה, שרה ויעקב. ממה ששמעתי אודותם, אני למד על ילדים ערכיים שהיוו מקור גאווה ושמחה עבורכם.

''כל אחד מילדיך היה עולם ומלואו, יחיד ומיוחד. אין יגון גדול יותר מאובדן בנים ובנות, והייסורים גדולים עוד יותר כשמדובר בילדים רכים בשנים. עם ישראל כולו כואב את כאבכם. כמשפחה מאמינה נתקיים ביקיריכם הפסוק 'בקרוביי אקדש' – במקורבים אליי אקדש''.

נתניהו איחל לגבריאל כי ימצא תעצומות נפש להתמודד עם האסון שפקד את המשפחה כולה. "אני מאחל רפואה שלמה והחלמה מלאה לרעייתך גייל ולבתך ציפורה. עמכם ביגונכם העמוק על אובדן ילדיכם, שבע נשמות טהורות".

שבעת הילדים שנספו באסון השריפה בברוקלין - אליען, רבקה, דוד, יעקב שרה משה ויהושוע ז"ל, הובאו אחר הצהריים למנוחות בירושלים. האחות ציפורה בת ה-15, מאושפזת יחד עם אימה בבית החולים במצב קשה מאוד.

אביהם של הילדים ספד להם, ופתח בציטוט ממגילת שיר השירים. "דודי ירד לגנו לערוגות הבושם לרעות בגנים וללקוט שושנים".

האב הוסיף, "מיהם השושנים? הם הצדיקים. ה' יורד לגן שלו ולוקט את הפרח בשיא היופי שלו, לפני שזה הולך להתקלקל. הוא רוצה לתפוס את הצדיק בשיא הצדקות. שישאר ככה. הוא בא לכאן ולקט שבע שושנים. למה שבעה? אחד לא מספיק?".

"אין כאלו ילדים, כל כך טהורים, כל כך צדיקים", הוסיף האב. "אנחנו עם ישראל", אמר האב, "השמחה שלנו שייכת לכל אחד, העצב שלנו שייך לכל אחד. אנחנו כולנו ביחד".

האב הוסיף בבכי, "בהסתכלות של היחיד אי אפשר להבין, איבדנו ילדים, אבל בנפש - הילדים שלי חיים וקיימים בלבי ובלב אשתי. אבל לא רק אצלנו, גם בלב של כל העם שנפתח. שם הם נמצאים. מי יודע איזה גזירות הם ביטלו. אם ירצה השם, שהכפרה של הקב"ה שצריך לראש חודש לא ילך לבזבוז".

האב הכואב סיים ואמר כי "כל אסון זה רק כדי לאחד אותנו. אם היינו מאוחדים, לא היה צריך כפרה. אם אנחנו מאוחדים זה עצמו הכפרה, לא צריך שום קורבן. שלא יהיה עוד קורבנות שלא נצרכים".