תובע חקירה. נדאף
תובע חקירה. נדאףצילום: משה מילנר. פלאש 90

מנהיגם הרוחני של הארמים הנוצרים בישראל, האב גבריאל נדאף, יו"ר פורום גיוס העדה הנוצרית, תובע בדיקת החשדות הכבדים לזיופים במגזר הערבי.

בראיון ליומן ערוץ 7 מספר האב נדאף על המכתב ששיגר למפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, וליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חליל ג'ובראן. לדבריו ביקש מתושבים רבים שהגיעו אליו מנצרת ומאזור הגליל ודיווחו על תופעות של זיופים לנהוג כמותו ולהתלונן במשטרה. עם זאת במכתבו הוא מציין כי "ברוב התלונות שהגיעו אלי החליטו המתלוננים שלא להגיש תלונה רשמית לוועדת הבחירות המרכזית ולמשטרה מחשש להתנכלות ופגיעה בהם".

במכתב מספר נדאף על אחת התלונות שהגיעה אליו: "הגיעה אלי תלונה מאחד התושבים בנצרת אשר הצהיר על כך  שהצביע ביחד עם כל משפחתו עבור מפלגה ציונית באחת הקלפיות בנצרת והוא הופתע לגלות שהתוצאה הסופית של הקלפי הייתה "0" קולות למפלגה הזאת. הבחור הגיש תלונה לוועדת הבחירות המרכזית ותלונה בתחנת המשטרה בנצרת מס' 1410/2015 מיום 19/03/2015".

לדבריו כל עוד את הציבור הערבי ייצגו כמה מפלגות היו אלה שומרות על אלה, אך כאשר המפלגות התאחדו לרשימה אחת אבד כוח ההרתעה ההדדי וגניבת הקולות החלה מתבצעת במאורגן.

"תופעה זו היא פגיעה בדמוקרטיה הישראלית ובאמון שרוחשים אזרחים למערכות המדינה וניסיון להשתיק ולפגוע בזכות ההצבעה ובקולם של אזרחים בסביבה בה יש תמיכה רבה למפלגה הערבית המשותפת. זהו ניסיון נואל ומסוכן לכפות בכוח על אזרחים להתיישר לפי מה שמכתיבה הסביבה", כתב.

את מכתבו חותם האב נדאף בקריאה למפכ"ל ולשופט ג'ובראן "לא להקל ראש בתופעה ולפתוח בחקירה לאלתר. במקביל אני אפנה לנבחרי הציבור לשקול בכובד ראש את עניין הרכב וועדות הקלפי ולשנות את המצב הקיים והכל במטרה לשמור על הדמוקרטיה של מדינת ישראל".

בשיחה עמו מספר האב נדאף כי לא רק קריאתו לחקירת השיבושים והזיופים אלא כל המהלך בו פתח בקריאה לצעירי המגזר הנוצרי להכיר במדינת ישראל ולהתגייס לשרות האזרחי והצבאי, הפכו אותו לנתון תחת מכבש של איומים מצד מי "שלא התרגלו ולא רוצים שהעדה הנוצרית תאהב את מדינת ישראל. אני מוגדר עד היום כמאוים, אבל לחולל שינוי זה לא פשוט ולא קל. לא התחלנו מהלך כדי לפחד מאיומים".