מחבלי חמאס
מחבלי חמאס צילום: עבד רחים כתיב, פלאש 90

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע השבוע על כוונתו להדק את היחסים עם חמאס והג'יהאד האסלאמי בעקבות תוצאות הבחירות בישראל.

קריאתו של אבו מאזן נופלת על אוזניים קשובות אצל בכירי חמאס. ממלא מקום יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, אחמד בחר, הנמנה על צמרת חמאס, אמר ("פלסטין" 24 במרץ), כי "המאבק הוא הדרך היחידה לשחרור פלסטין ולסילוק הכיבוש מאדמותינו הכבושות" וכי העם הפלסטיני ימשיך את פעילותו ומאבקו ויניף את דגל הג'יהאד והמאבק עד שחרור כל האדמות הפלסטיניות מ"טומאת הכובש”.

במסר לישראלים אמר בחר: "אתם הרגתם את השיח' של שתי האינתיפאדות (אחמד יאסין) על פי החלטה של ראש הממשלה שלכם לשעבר, אריאל שרון, ובהסכמה אמריקנית, וחשבתם כי חמאס תגיע לקיצה, ואולם אנו מדגישים, כי התנועה אשר הקריבה קרבנות ודם לא תתכופף לעולם, והיא תמשיך בפעילות עד לשחרור".

בחר קרא לתנועת פתח בגדה המערבית ללכת ב"דרך הג'יהאד, המאבק והשיבה" ולרשות הפלסטינית להפסיק את התיאום הביטחוני ו"המו"מ חסר התכלית עם הכיבוש" ולאמץ את עקרונות היסוד הפלסטיניים כדי "לשחרר את פלסטין". לדבריו, השיח' אחמד יאסין היה דוגמה למנהיג שהצליח לאחד את הארגונים הפלסטיניים והפעילות הצבאית למען "שחרור פלסטין”.