ישראל ביתנו

נציגי המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד נפגשו הערב (חמישי) עם צוות המשא ומתן של מפלגת ישראל ביתנו. 

ח"כ זאב אלקין מהליכוד אמר כי שתי מפלגות יודעות לעבוד ביחד. "הייתה אווירה חברית. יש כמה נושאים שעלו. חלקם אנחנו רואים באותה עין וחלקם דורשים בדיקה ולימוד, כולל בדיקה משפטית".

בנוגע לדרישת ''ישראל ביתנו'' לחוקק חוק עונש מוות למחבלים אמר אלקין כי בשלב זה עדיין מוקדם לדעת אם יהיה סעיף בהסכם הקואליציוני שיעסוק בנושא.

חבר הכנסת רוברט אילוב (ישראל ביתנו) הבהיר כי הפגישה לא עסקה בחלוקת התיקים בממשלה הבאה. "אנחנו עובדים הרבה זמן והענייניות תבוא לידי ביטוי בימים הקרובים ונגיע להסכמות", אמר אילטוב. 

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נפגשים במשרד ראש הממשלה בירושלים. "ראש הממשלה מקיים הערב פגישת המשך עם יו״ר הבית היהודי בנט - במסגרת המגעים להרכבת הממשלה - לאחר שפגישתם הקודמת של ראש הממשלה ובנט נקטעה בשל ענייני המדינה", נמסר מהליכוד.

מוקדם יותר נפגשו נציגי המשא ומתן של הליכוד והבית היהודי. חבר הכנסת אלקין סיפר על הדרישות שהציגו אנשי "הבית היהודי" בפגישה עמם, וציין כי הן עולות מיליארדים, כלשונו.

"הפגישה הייתה באווירה טובה והוצגו לנו הרבה דרישות, כ-39 דרישות עם הרבה מאוד עלויות תקציביות של מיליארדים, אבל כך נהוג בתחילת מו"מ ואני בטוח שבהמשך השיחות ברוח הטובה שתמשיך כפי שהייתה בפגישה, נדע להתקדם מולם'', אמר אלקין.

לדבריו, הפגישה לא עסקה בחלוקת התיקים בממשלה הבאה אלא בדרישות תקציביות, תכניות ומדיניות הממשלה. "נגיע גם לנושאי התיקים. אני מקווה שכל השותפים מבינים שהליכוד קיבל 30 מנדטים וזו אמירה ברורה מאוד של הבוחר, שתצטרך לבוא לידי ביטוי.

חבר הכנסת יריב לוין, החבר גם הוא בצוות המו"מ של הליכוד, אמר כי ביומו הראשון של הדיונים, טבעי שתהיינה דרישות מרובות מצד המפלגות. ''אני חושב שבסך הכל השיחה עם נציגי 'הבית היהודי' הייתה טובה ופרודוקטיבית וכך אנחנו משוכנעים שיהיה גם בהמשך היום.

''פנינו להמשיך את המשא ומתן מתוך כבוד לשותפות הקואליציוניות ואנחנו מצפים לאחריות, לריאליזם ולהגעה להבנות עד כמה שניתן בזמן קצר'', הוסיף ח"כ לוין.

אורבך: סירבנו לעסוק בנושא התיקים