החלום ושברו: נבחרת ישראל התפרקה בחיפה

הנבחרת הלאומית עלתה עם צאת השבת למשחק החשוב ביותר בקמפיין מוקדמות היורו 2016 עם המון תקווה, וירדה מובסת ותשושה. 3:0 לווילס.

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בניסן תשע"ה

שוב ישראל מאוכזבת
שוב ישראל מאוכזבת
צילום: פלאש 90

לכל שבת יש מוצאי שבת, ואת זה השחקנים הכחולים לבנים של אלי גוטמן למדו הערב (מוצאי שבת) היטב כשהובסו על ידי נבחרת ווילס בתוצאה 3:0.

הישראלים הגיעו למשחק כשהם במקום הראשון בבית עם 9 נקודות מ-9 אפשריות ומשחק חסר, ונראה היה שחלום העליה ליורו 2016 ולטורניר עולמי ראשון מאז מונדיאל 1970, בועט וחי ואף קרוב לכדי מימוש. 

ערב המשחק מול ווילס בנבחרת הישראלית בנו על 4 נקודות מצמד המשחקים הקרובים שלהם, מול ווילס ובלגיה. כשהתסריט הריאלי היה להשיג 3 נקודות מנבחרת ווילס ותיקו מזו הבלגית. אבל אחרי המשחק הערב, אפשר לזרוק את כל התכנונים לפח, כלום לא מובטח ונראה שהנבחרת הלאומית עשויה לבעוט שוב בהזדמנות שלה להעפיל אל טורניר עולמי.

האמת, שהכתובת הייתה על הקיר. מכל עבר עלתה תמונה של נבחרת ישראלית בלחץ: החל מסוגיית אי זימונו של אלירן עטר שעירערה את חדר ההלבשה של השחקנים הישראלים ואת הקשר שלהם עם מאמנם, דרך הצבתו של אופיר מרציאנו השוער האשדודי שבכושר נורא בין קורות הנבחרת ועד מערך מוטעה ופחדני מול נבחרת ווילס המוכשרת.

השחקנים הוולשים לא האמינו למראה עיניהם, אפילו הם לא ציפו למשחק כל כך קל מול הנבחרת שמדורגת במקום הראשון בבית שלהם. 

רבות דיברו על על השחקנים הישראלים שמשחקים בחו"ל ונמצאים בכושר מצויין, גם על רוח הווינריות של ערן זהבי המצויין בנו בנבחרת הישראלית. אבל המערך הטקטי היה בעוכרי הנבחרת הישראלית, כשכל החולייה הקידמית של הנבחרת לא תיפקדה בהתקפה.

ווילס עלתה בצדק רב ליתרון ממש על סף המחצית, כשגארת' בייל בישל כדור מצויין לארון ראמזי ומיקום רע של שוער הנבחרת הישראלית עלה בשער יקר שאולי בישר על המשך המשחק כולו. 

חשבנו אולי אל המחצית השניה תעלה הנבחרת הישראלית באנרגיות אחרות, אך לנבחרת הוולשית היו תכנונים אחרים. חמש דקות מפתיחת המחצית השניה שוב בייל הנפלא, כשהפעם הוא כובש בבעיטה חופשית אדירה, אחרי עבירה של איתן טיבי. 

הנבחרת הישראלית עוד הייתה מעודדת מעט, כשהיא זוכרת שכבר חזרה בעבר מפיגור של שני שערים, במוקדמות מונדיאל 2010 מול נבחרת שוויץ כשהישראלים השוו ל-2:2. 

לא עברה דקה אחת, והנבחרת נפלה לבור גדול עוד יותר כשאיתן טיבי הבלם המצויין הורחק בכרטיס צהוב שני, וייעדר מהמשחק ביום שלישי הקרוב מול בלגיה, כמו גם עומר דמארי שנפצע וכנראה ייעדר מהמשחק החשוב באצטדיון טדי.

יותר גרוע מזה אין? תחשבו שוב. שוב גארת' בייל מריאל מדריד הגדולה, שוב טעות של השחקנים הישראלים, שוב שער. אפילו נוכחותו של ראש הממשלה הנבחר בנימין נתניהו לא עזרה לשחקנים הישראלים, שהראו משחק מביש למדיי. 

ואולי למשחק ביום שלישי תעלה נבחרת אחרת? חייבים לקוות, כי נבחרת בלגיה נמצאת בכמה רמות מעל זו הוולשית.

בסיום, הפסד כואב לנבחרת הישראלית, הפסד שעשוי לגנוז את חלום היורו. שוב.

בייל. לימד את הנבחרת צניעות פלאש 90
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il