ח"כ עמיר פרץ

חבר הכנסת עמיר פרץ (המחנה הציוני) שאמור לכהן כיו"ר הכנסת בפועל עד למינוי יו"ר חדש מתוקף היותו הוותיק ביותר במשכן, הודיע כי ביום שלישי תצביע הכנסת ה-20 על מינויו של יו"ר קבוע.

כל סיעה שתצטרך להציע מועמד מטעמה תצטרך להודיע למזכירות הכנסת, אולם מי שצפוי לקבל את מירב הקולות הוא ח"כ יולי אדלשטיין מהליכוד, יו"ר הכנסת היוצאת שזוכה להסכמה מקיר לקיר.

בימים האחרונים פעלו בליכוד להקדמת ההצבעה על תפקיד יו"ר הכנסת, ואחת הסיבות היא הרצון למנוע מעמיר פרץ לנאום בטקס הדלקת המשואות בליל יום העצמאות המתקרב.

הבוקר השתתף פרץ ביום עיון לחברי הכנסת החדשים של הכנסת ה-20 וחלק להם מניסיונו. "אני רוצה שתדעו, כולנו עברנו מערכת בחירות קשה וידועת יצרים, ואין לי ספק שהתפקיד המרכזי שלכם הוא לגשר ולאחות. בניגוד לפאנלים השונים שהשתתפתם באיזה קרב מול ההוא שהתיישב מטעם המפלגה האחר,ת כאן תלמדו ששיתוף הפעולה בין הח"כים מהמפלגות השונות הוא המפתח להצלחתכם.

פרץ הזכיר להם כי ''הכנסת היא חרב פיפיות. היום אתה נמצא ברוב ויכול להשתמש בזה כחרב פיפיות מול החברים שלך ומחר זה מתהפך. שיתוף הפעולה בין כל הח"כים מכל הסיעות הוא תנאי הכרחי להצלחה.

''כשתלכו להצבעה פתאום תתפלאו שהחברים שלכם מהמפלגה שלכם לא כל כך רוצים שתצליחו ויעלמו מהמליאה, ומי שיבוא לעזור לכם זה דווקא הח''כים ממפלגות אחרות שמסכימים איתכם בנושא מסוים", הדגיש פרץ, ותיק חברי הכנסת.

יום עיון לחברי הכנסת החדשים

ביום העיון לחברי הכנסת החדשים הם קיבלו סקירה על העשייה הפרלמנטרית וכן כלים לעבודת חקיקה יעילה ונכונה.

מזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורוביץ, מארגנת יום העיון הודתה כי זה "מרגש מאד, בכל פעם מחדש, לקלוט חברי כנסת חדשים".

יו"ר הכנסת ה-19 יולי אדלשטיין אמר לח"כים החדשים, "אתם תגלו עד כמה אפשר להשפיע מהמקום הזה. ופתאום שהחוק הופך לחוק יכולים לשנות חיים של רבים באזרחי ישראל. תגלו גם דברים פחות נעימים ואפשר להיות בטלן כי הבוס הוא הציבור. לא ראיתי בטלנים שנבחרים מחדש". 

אדלשטיין שם דגש על הפעילות הבינלאומית של הכנסת ואמר כי "נדרש אומץ לב ציבורי לעסוק בדברים האלה ולשפר את תדמיתה של המדינה".