הרכב הגנוב
הרכב הגנובצילום: דוברות המשטרה

בלשי תחנת שועפט בירושלים ביצעו היום (ראשון) מרדף אחר שלושה ערבים החשודים בגניבת רכב.

במהלך פעילותם הבחינו הבלשים ברכב מסוג שברולט עם לוחית זיהוי משוכפלת מגיע למעבר קלנדיה. לפתע ביצע הרכב פניית פרסה ונמלט מהמקום.

הבלשים החלו לרדוף אחר הרכב לאורך כביש בגין, הר חוצבים, כביש 20 וחזרה לכיוון 443, וקראו לנוסעיו לעצור.

לאחר שהערבים לא נענו לקריאת השוטרים והחלו לסכן את העוברים ושבים, בוצע ירי לעבר גלגלי הרכב האחוריים שגרם לניקובם. כתוצאה מכך עצרו הערבים את הרכב ומתוכו נמלטו שלושה שטיפסו על גדר גבוהה והחלו להימלט רגלית. הבלשים והשוטרים רדפו אחריהם, טיפסו על הגדר והמשיכו בריצה אחר החשודים ועצרו אותם. 

בחיפוש ברכבם של החשודים נתפס רכוש רב החשוד כגנוב: טלויזיה, כספות, מחשבים, תכשיטים ועוד.

מבירור ראשוני עולה כי הרכוש נגנב היום משתי דירות לפחות, האחת בשכונת גילה ואחת בגבעת זאב. עוד עולה כי לוחית הרישוי של הרכב משוכפלת מרכב דומה הנמצא ברשות בעליו בתל אביב והרכב ככל הנראה גנוב.

החשודים, בגילאי 24-25 הועברו לחקירה בתחנת שפט והרכב והרכוש הועברו אף הם לתחנה.

קצין הבילוש של תחנת שועפט אמר, "זיהינו רכב עם לוחית רישוי משוכפלת, נסענו אחריו, כרזנו לו לעצור וניסינו להאט את מהירות נסיעתו. כשהבחנו שהוא מהווה סכנה ממשית לחיי המשתמשים בדרך, ביצענו ירי מדוייק לעבר גלגלי הרכב, דבר שמנע מהם להמשיך בנסיעה. המשכנו בריצה אחר החשודים ועצרנו אותם".

מפקד התחנה, סנ"צ אבי כהן, אמר כי "מדובר בפעילות יזומה שאנו מבצעים כנגד עברייני רכוש. פעילות הבלשים, שוטרים ולוחמי מג"ב ראויה לשבח, בפעילותם הנחושה והמקצועית הם מנעו פגיעה בחפים מפשע, עצרו את החשודים ותפסו את הרכוש הרב".