הורשע. אולמרט
הורשע. אולמרטפלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים בתיק טלנסקי, בפרשה שזכתה לכינוי "פרשת מעטפות הכסף".

השופטים ציינו כי הראיות החדשות שנמסרו לבית המשפט סותרים את גרסתו של אולמרט שנמסרה בפעם הקודמת לפיה הכספים המדוברים הם "כספים פוליטיים".

פסק הדין ניתן פה אחד, על ידי שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים.

לקריאת הכרעת הדין המלאה

התובע במשפט אולמרט: התנהגותו מושחתת

נזכיר כי תיק טלנסקי חזר לבית המשפט המחוזי בהליך בלתי שגרתי, שבו במהלך הערעור על זיכויו של אולמרט בבית המשפט המחוזי, הגישה המדינה לבית המשפט העליון ראיות חדשות, ובתגובה החליטו שופטי העליון לפתוח מחדש את התיק.

שופטי העליון הורו לבית המשפט המחוזי לשמוע את הראיות החדשות, ולהכריע מחדש את דינו של אולמרט על בסיס ראיות העבר והראיות החדשות.

עיקרן של הראיות החדשות הן ההקלטות אותן הקליטה אשת סודו של אולמרט, שולה זקן, שיחות שנערכו ביניהם, ובהן לכאורה קשר עצמו אולמרט למעשים אותם הכחיש בבית המשפט.

זקן מסרה את הראיות במסגרת הסדר טיעון בתיק אחר, תיק הולילנד, שם זכתה זקן להקלה משמעותית מאוד בעונשה. בעוד הנאשמים העיקריים נדונו ל-3 עד 8 שנות מאסר, ואולמרט עצמו נדון ל-6 שנות מאסר, נדונה זקן ל-11 חודשי מאסר, אותם סיימה לרצות לאחר ניכוי שליש ממש לאחרונה.