השר יעלון לצד מפקד 504
השר יעלון לצד מפקד 504צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר היום (שלישי) בבסיס יחידה 504 של אגף המודיעין, והשתתף בחנוכת חדר כושר על שמו מנהל ''קול ישראל'' בעבר, אדמונד סחייק ז״ל. חדר הכושר נתרם על ידי אדוארד פיית'.

במהלך חנוכת חדר הכושר אמר שר הביטחון, ״אני נמצא כאן לא רק כשר הביטחון אלא גם כחברו של אדמונד ז״ל. הכרתי אותו עוד מהימים בהם היה מנהל 'קול ישראל' בערבית ואני מפקד אוגדת יהודה ושומרון. 'קול ישראל' בערבית הייתה אז תחנה מואזנת מאוד, ולעיתים כשהיו ניסיונות להעליל עלינו עלילות שווא באופן שיכול היה לגרור אלימות, האפשרות לדבר ב'קול ישראל' בערבית ולהסביר את המצב לאמיתו, חסכה הרבה מאוד חיי אדם.

יעלון הזכיר כי סחייק ז''ל עזב כנער את עיראק דרך איראן והגיע לישראל עם לב ציוני פועם, כלשונו, ומחויבות עצומה למדינה ולביטחונה. ''זה גם הביא אותו לשרת בשב״כ. הוא תרם תרומה עצומה לביטחונה של מדינת ישראל, ותמיד היה בצל''.

"בדיוק כמו יחידה 504 הפועלת בצל, מפעילה את המוח, חותרת ללא ליאות לבצר את ביטחונה של מדינת ישראל. אזרחי ישראל חבים רבות ליחידה 504 ולאנשיה, אך טוב שאינם יודעים את גודל תרומתה של היחידה ואת עצמתם ונחישותם של משרתיה ומפקדיה".

שר הביטחון הוסיף כי ''עיקר כוחה של היחידה נובע מהפעלת המוח בפעילויות הסמויות מן העין. היחידה הזו מוכיחה בכל פעם מחדש יצירתיות, דבקות במשימה, חשיבה מקורית, מקצועיות רבה ומחויבות עצומה לאזרחי ישראל, ואנשיה מוכיחים בכל פעם מחדש שעבורם השמיים הם הגבול״.