שר אוצר, גם אם הוא אמיד, חייב להבין את מצוקת השכבות החלשות. יאיר לפיד
שר אוצר, גם אם הוא אמיד, חייב להבין את מצוקת השכבות החלשות. יאיר לפידצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר לשעבר יוסף פריצקי, ממקימי מפלגת שינוי, תקף הבוקר (רביעי) בחריפות את מצע מפלגת "יש עתיד" ואת העומד בראשה.

"לא הצבעתי ל'יש עתיד' בבחירות האחרונות", אמר בראיון לרדיו החרדי 'קול חי', והסביר: ''זו מפלגה ריקנית וחלולה שאין לה שום סדר יום אידיאולוגי. עוד לא גיליתי מה אצלם 'ייהרג ואל יעבור'".

בהמשך עבר לתקוף בחריפות את יו"ר המפלגה יאיר לפיד וטען כי הוא לוקה בבורות. באשר לחוק הגיוס עליו התעקש לפיד בשם השוויון בנטל, אמר פריצקי כי החוק שאושר בכנסת הקודמת "הוא אחיזת עיניים".

אתמול התכנסה סיעת "יש עתיד" לישיבה ראשונה וחגיגית, עם פתיחת המושב הראשון של הכנסת ה-20. בישיבה השתתפו חברי הסיעה, ובראשם יו"ר המפלגה יאיר לפיד. גודלה של הסיעה התכווץ במידה ניכרת לאחר הבחירות, בהן זכתה המפלגה ב-11 מנדטים בלבד, לעומת 19 בכנסת הקודמת.

לפיד פתח את הישיבה בהתייחסות להחלטתו שלא לנהל מו"מ קואליציוני וללכת לאופוזיציה. "אני מברך את הח"כים החדשים ומאחל שכל יום תיהיה לנו התרגשות וחרדת קודש", אמר לפיד, "אנחנו אחרי מערכת בחירות קשה ומפלגת שהעמיקה את הקרע בינינו. אני מברך את נתניהו ועל בחירתו ואנחנו הולכים לאופוזציה בראש מורם", הבהיר. "לא נוכל לשבת בממשלה שרוצה לבטל את השיוויון בנטל".

לפיד הוסיף, "אני מבקש מכחלון לדרוש שלא להסכים להגדלת מספר השרים. במקום לממן עוד שרים יש מה לעשות עם הכנסת. נהיה אופוזציה לוחמת אבל ממלכתית". החבר החדש היחיד בסיעה, חיים ילין, ראש מועצת אשכול, הגיע למשכן כשבידו שרידי רקטת קסאם, וציין כי מטרתם להזכיר לו מאין הוא בא.