ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא בצהריים (רביעי) לנציגי המעצמות במשא ומתן עם איראן להגיע ל"עסקה טובה יותר" עם טהרן.

"עסקה טובה תסיג לאחור משמעותית את תשתית הגרעין", הדגיש ראש הממשלה. ''עסקה טובה יותר תקשור בין ההסרה הסופית של ההגבלות על תוכנית הגרעין לשינוי בהתנהגותה של איראן".

"השיחות עם איראן יובילו להסכם רע, שיהיה מסוכן לישראל, לאזור ולעולם כולו", הזהיר נתניהו. "עכשיו הזמן של הקהילה הבינלאומית להתעקש על עסקה טובה יותר שלא תאפשר לאיראן להגיע לפצצת גרעין, ושתאלץ אותה לשנות את התנהגותה''. 

ראש הממשלה אמר את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ג'ון ביינר, בלשכת ראש הממשלה ברושלים. "אני מסכים עם מי שאומר שטענותיה של איראן על תכנית גרעין למטרות שלום לא מסתדרות עם התעקשותה להסתיר מתקנים גרעינים מתחת לקרקע, כור מים כבדים וצנטריפוגות מתקדמות, ועם סירובה להפגין שקיפות כלפי סבא"א".

נתניהו הוסיף, "בו בזמן, איראן מסלימה את מבצע הטרור וההשתלטות שלה באזור, ובפרט בתימן. איראן חייבת להפסיק את האגרסיביות שלה, ולהפסיק לאיים בהשמדת ישראל. זה צריך להיות הדבר שאינו נתון למשא ומתן".

מוקדם יותר היום אישר שר החוץ הבריטי, פיליפ האמונד, כי חלה התקדמות משמעותית בשיחות שמתקיימון בלוזאן. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב עדכן כי שש המעצמות ואיראן הגיעו להסכמות ברוב הנושאים שנותרו במחלוקת.