ללמוד עברית ויהדות - בבולגריה

ראשי האוניברסיטה בבירת בולגריה הודיעו כי בשנת הלימודים הבאה תיפתח מגמת לימודי יהדות ועברית, שתציע לסטודנטים תואר ראשון.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ה

בירת בולגריה. ארכיון
בירת בולגריה. ארכיון
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

סגנית הרקטור של האוניברסיטה בסופיה, מילנה סטפנובה, כינסה מסיבת עיתונאים בה הודיעה כי החל משנת הלימודים הבאה תציע האוניברסיטה מגמת לימודי עברית ויהדות.

המגמה תכלול את לימודי השפה העברית, ההיסטוריה של ישראל והיהדות, וכן שיעורים בנושא הכלכלה הישראלית. תחילה יוצע לנרשמים למגמה החדשה תואר ראשון, כאשר בהמשך ולפי ההתעניינות ייתכן כי הלימודים יורחבו גם לתואר שני.

סטפנובה הסבירה כי מטרת המגמה החדשה היא להכשיר תלמידים שיתמחו בהתפתחות המזרח התיכון, וכן ירכשו ידע נרחב על מדינת ישראל וההיסטוריה של העם היהודי.

המגמה החדשה תופעל תחת החוג ללימודי היסטוריה באוניברסיטה בבירת בולגריה, כאשר בראשה יעמוד הפרופסור חריסטו מתנוב. הוא עצמו סיפר במסיבת עיתונאים כי השעורים יתמקדו בשלושה נושאים שונים: השפה העברית, היסטוריה, והכלכלה הישראלית המאופיינת בצמיחה מהירה וטכנולוגיות מתקדמות במיוחד לדבריו.

הוא סיפר עוד כי תוכנית הלימודים החדשה תתפתח בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית בירושלים והטכניון בחיפה, שיסייעו לאוניברסיטה הבולגרית בספרים וחומרי לימוד שונים.

בשנה הראשונה יתקבלו כשלושים תלמידים למגמת היהדות והעברית, שתקבל תמיכה גם ממשרד החוץ הבולגרי. שכר הלימוד יעמוד על 500 לבה בולגרי (275 דולר).