האם אלופת אירופה תסיים את דרכה במפעל היורוליג בו זכתה בעונה שעברה, או ששוב יתמזל מזלם ויזכו לפגוש יריבה נוחה בשלב ההצלבה? היום בערב (חמישי) התשובה תהיה לכאן או לכאן.

מכבי תל אביב של העונה לא עושה חיים קלים לאוהדיה. אחרי שחשבו בהנהלת הצהובים שעלו על הנוסחה הנכונה לבניית קבוצה מנצחת בתקציב שפוי, ואחרי פתיחת עונה נוראית שהגיעה לשיא עם תבוסות מהדהדות ליריבות הישראליות המושבעות בדמות הפועל ת"א והפועל ירושלים, במכבי כבר ראו שיחזור מדוייק של העונה שעברה כשניצחו את ברצלונה וריאל מדריד החזקות ביורוליג.

ואז הגיעה הנפילה הגדולה. כושר לקוי, עייפות מוגברת, שימוש לא נכון בשחקנים ובעיקר היסטריה שחלחלה מההנהלה ועד לאחרון השחקנים הם הסיבות שהביאו את מכבי תל אביב למקום שהיא נמצאת הערב, בסכנת הדחה ממפעל היורוליג.

רגע לפני שהיא מסיימת את שלב הטופ 16, ממנו רק ארבע קבוצות מתוך 6 יעפילו לשלב ההצלבה, מכבי עומדת לפני שלושה תסריטים כשכל אחד מהם הוא ריאלי לחלוטין. הנורא מכל מבחינת הצהובים - עליה לשלב הבא לא תלויה רק בהם. 

תסריט א: התסריט האופטימי עבור הצהובים הוא אם ינצחו הערב את הטורקים המפורקים, ובתוספת לניצחון יווני על אלבה ברלין הגרמנית במשחק המקביל ישלח את הצהובים לשלב ההצלבה מהמקום הרביעי, זאת בשל היתרון של היוונים על הצהובים במפגשים הישירים ביניהן בשלב הטופ 16.

תסריט ב: הפסד מפתיע של מכבי הערב לטורקים או ניצחון גרמני של אלבה על פאו היוונית ביוון, יגרור את מכבי למשחק על כל הקופה בשבוע הבא על אדמת גרמניה. בהתחשב בכך שאלבה ברלין של הזמן האחרון היא הקבוצה שנמצאת בכושר הטוב ביותר באירופה, זו בהחלט משימה שתהיה קשה על הצהובים. 

תסריט ג: ישנו תסריט אפילו יותר אופטימי עבור הצהובים, אך נראה כקשה הרבה יותר. שני ניצחונות של הצהובים על גלא הערב ואלבה ברלין שבוע הבא, בתוספת להפסד אחד מפתיע של היוונים, עשוי להביא לכך שמכבי עוד תעפיל לשלב הבא מהמקום השלישי. אם אכן כך יקרה, יהיה זה נס נוסף בהיסטוריית הניסים של הצהובים.

ומה מחכה למכבי בהצלבה? כבר עכשיו אפשר להמר כי לצהובים אולי יהיה עדיף לסיים במקום הרביעי בבית ולא זה השלישי. הסיבה: מי שמובילה את הבית המקביל היא פנרבחצ'ה/אולקר וסגניתה היא צסק"א מוסקבה. כולן יודעות כי עדיף לפגוש את פנרבחצ'ה הנהדרת מאשר את הרוסים החזקים מאוד.

אבל לפני שחושבים על השלב הבא, במכבי חייבים להגיע מפוקסים הערב כשהם יודעים - קודם לנצח את גלאטסראיי המפורקת, אחר כך חישובים.

וכך זה נגמר בפעם הקודמת: